جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • ایرانی هایی که در خارج زندگی میکنند چقدر پول دارند؟

  مجموعه : اخبار , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز

  ایرانی هایی که در خارج زندگی میکنند چقدر پول دارند؟

  دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: میزان سرمایه ایرانیان خارج از کشور حدود دو هزار میلیارد دلار برآورد می شود.

  سیدجواد قوام شهیدی اظهار کرد: انتقال سرمایه های ایرانیان خارج نشین به داخل کشور می تواند زمینه ساز تحول بزرگی در حوزه اقتصادی باشد.

  وی اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کشور رایزنی هایی با ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در داخل انجام شده و تا حدودی نیز این رایزنی ها نتیجه بخش بوده است.

  وی افزود: این رایزنی ها باعث شده تا در سفرهای استانی رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید، تعدادی از سرمایه گذاران ایرانی خارج نشین نیز در همایش های سرمایه گذاری حضور یابند و از این طریق طرح هایی نیز در سطح استان ها در دست اجرا قرار دارد.

  دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: همچنین سازمان خصوصی سازی و سایر وزارتخانه ها بخصوص مدیران ارشد استانی نیز پیگیری هایی را برای جذب سرمایه های ایرانیان خارج از کشور دارند.

  قوام شهیدی ایجاد پنجره واحد در استان ها، تسهیل در قوانین و مقررات و تجمیع برخی قوانین را راهکار مناسبی برای ترغیب در جذب سرمایه های ایرانیان خارج کشور به داخل دانست.

  وی اضافه کرد: جذب سرمایه های خصوصی دشواری های خاص خود را دارد و باید تمام شرایط برای ترغیب سرمایه ها به داخل کشور فراهم شود.

  وی همراهی سایر دستگاههای و سازمان های مرتبط خارج از حوزه دولت را دیگر راهکار برای ترغیب ایرانیان به سرمایه گذاری در داخل کشور دانست.

  * استفاده از قدرت نرم لابی گری ایرانیان خارج از کشور

  دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: ایرانیان خارج از کشور علاوه بر توان اقتصادی، دارای توان لابی گری و قدرت نرم قابل توجهی در کشورهای محل اقامت خود هستند که این قدرت نرم می تواند برای اقتدار نظام مورد استفاده قرار گیرد.

  قوام شهیدی اظهار کرد: ما بر این باوریم که با وجود تحریم های ظالمانه ای که علیه کشور ما صورت گرفته ما می توانیم با بهره گیری از توان بالای سرمایه ایرانیان خارج کشور بر این تحریم های ظالمانه فائق آییم.

  *ایران شش درصد جمعیت خارج نشین دارد

  دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: براساس برآوردها حدود شش درصد از جمعیت ایران را خارج نشینان تشکیل می دهند که جمعیتی حدود پنج میلیون نفر را شامل می شوند.

  قوام شهیدی اظهار کرد: حدود 70 درصد از ایرانیان خارج از کشور در شبکه نخبگان ثبت نام کرده اند و مابقی نیز احتمالا به دلیل اینکه به داخل تردد نداشته اند در این شبکه نام ننوشته باشند.

  وی گفت: تشکیل شبکه نخبگان ایرانی خارج از کشور در میانه راه است و از چند حوزه، بخصوص حوزه معاونت فناوری رییس جمهوری در دست پیگیری است و طرح های مطالعاتی آن نیز پیگیری می شود.

  قوام شهیدی افزود: با تشکیل شبکه نخبگان ایرانی خارج از کشور، به دنبال ایجاد ارتباط مستمر این گروه با داخل کشور هستیم و این شبکه می تواند قدرتی را برای کشور از لحاظ هویتی و ترمیم هویت ایرانیان خارج نشین به دنبال داشته باشد.

  وی اضافه کرد: به هر حال به دلیل حضور ایرانیان در موقعیت های جغرافیایی متفاوت از لحاظ فرهنگی یک تفکیک بین این گروه ها ایجاد شده که این شبکه می تواند تمام افراد را در یک قالب جمع کند و آنان مشکلات خود را نیز از این طریق دنبال کنند.

  به گفته وی با تشکیل شبکه نخبگان ایرانی خارج از کشور تمام مسوولیت ها به این گروه ها و یا نمایندگان آنها داده می شود و از داخل نیز حمایت های لازم از آنان صورت می گیرد.

  قوام شهیدی افزود: تشکیل این شبکه بدون همراهی ایرانیان خارج از کشور نمی تواند موثر باشد و تمایلی نیز از سوی برخی گروه های ایرانی خارج از کشور برای تشکیل این شبکه وجود دارد.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه