جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • ایجاد خانه های مطبوعات در چند استان

  مجموعه : اخبار

  ایجاد خانه های مطبوعات در چند استان

  معاون وزیر ارشاد در نشست پایانی همایش دو روزه معاونان فرهنگی و کارشناسان تبلیغات و مطبوعات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور از تدوین و ابلاغ برنامه‌های مشترک معاونت مطبوعاتی و ادارات کل استانی در آینده‌ی نزدیک خبر داد.

  این نشست هم‌اندیشی که با انجام پرسش و پاسخ برگزار شد و در آن کارشناسان تبلیغات و مطبوعات به طرح مشکلات، مسائل و شبهات خود در حوزه مطبوعات و تبلیغات پرداختند و پاسخ‌های لازم در این زمینه از سوی انتظامی و مدیران کل ذی‌ربط ارایه شد.

  تشریح روش‌های موجود برای تسریع بیمه خبرنگاران، ایجاد استقلال و تثبیت حرفه‌ای خبرنگاران، شرایط پرداخت یارانه مطبوعات بر اساس اعلام وصول الکترونیکی آن‌ها، نظارت و رسیدگی بیشتر بر تخلفات نشریات درباره‌ی درج آگهی‌ها بویژه در استان‌ها، پیگیری فعالیت سایت‌های فاقد مجوز، رسیدگی و پیگیری تشکیل خانه‌های مطبوعات در استان‌های سراسر کشور براساس تغییرات جدید در اساس‌نامه آن‌ها از مهم‌ترین موضوعات طرح شده در این نشست به شمار می‌رود.

  حسین انتظامی در ابتدای این نشست گفت: برنامه‌های اجرایی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، بر اساس برنامه‌ها و طرح‌های اعلام شده استان‌ها در سال 1394 و نیز در نظر گرفتن بودجه و اعتبارات مصوب و در اختیار، حداکثر تا پیش از آغاز ماه مبارک رمضان به ادارات کل استانی ابلاغ می‌شود.

  او ادامه داد: این تفاهم‌نامه شامل برنامه‌های مشترکی است که در همه استان‌ها قابلیت اجرا دارد، از جمله کمک به خانه‌های مطبوعات، اجرای قانون ممنوعیت به‌کارگیری عناوین و اصطلاحات بیگانه، برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های مطبوعات و آموزش نیروی انسانی در استان‌ها.

  معاون وزیر ارشاد همچنین با اشاره به برنامه‌های اخیر معاونت مطبوعاتی در به‌کارگیری از فناوری‌های نوین و ابزارهای الکترونیکی، بیان کرد: به‌کارگیری سامانه‌های معرفی شده در این همایش، ابزارهایی برای اجرای کامل و دقیق قانون، تفویض اختیار به ادارات کل استانی و نظارت جدی و مستمر بر برنامه ها و فعالیت های این معاونت به شمار می‌رود. بر این اساس بسیاری از امور شرایط مناسب‌تری برای اجرا پیدا کرده و تخلفات موجود در بخش‌های توزیع و دوره انتشار نشریات، حمایت از نشریات محلی، انتشار ویژه نامه های سراسری و … اصلاح و به صورت روشمند و دقیق‌تری به اجرا درمی‌آید.

  او به تعریف جدید ارایه‌شده در زمینه اساسنامه خانه‌های مطبوعات در استان‌ها اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر چند استان براساس آیین‌نامه‌های جدید، اقدام به ایجاد خانه‌های مطبوعات کرده‌اند، در حالی که پیش از این خانه‌های مطبوعات با چند اشکال مواجه بودند، از جمله این که تحت سیطره دولت بودند؛ اما اکنون باور ما بر این است که این خانه‌های مطبوعات باید به شکل مستقل فعالیت کنند و بالنده شوند.

  انتظامی با اشاره به صنفی بودن خانه های مطبوعات افزود: خانه‌های مطبوعات نهادهای صنفی به شمار می‌روند و ما از تنوع و تعدد تشکل‌های صنفی استقبال می‌کنیم، زیرا نهادهای صنفی به شرط مشروعیت و شفافیت به توسعه کشور کمک می‌کنند.

  همایش دو روزه کارشناسان مطبوعات و تبلیغات اداره‌های ارشاد سراسر کشور که با هدف معرفی و آموزش سامانه‌های جدید معاونت مطبوعاتی برپا شده بود، بعدازظهر پنج‌شنبه، 21 خردادماه به کار خود پایان داد.

  منبع: isna.ir

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه