جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • افزایش چشمگیر راندمان آبیاری کشاورزی

  مجموعه : اخبار

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: راندمان آبیاری کشاورزی استان از ۳۵ درصد به ۶۰ درصد افزایش‌ یافت.

  مهرداد غضنفری در نشست صمیمی نماینده ولی فقیه با جمعی از کارکنان جهاد کشاورزی لرستان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد، افزود: امسال را مقام معظم رهبری مزین کردند به شعار همدلی و هم‌زبانی که شعاری فراتر از سال‌های گذشته است.

  وی اظهار کرد: خداوند در زمینه آب‌وهوای مطلوب، منابع تولید کم‌نظیر و نیروی انسانی فراوان نعمت خود را بر این استان تمام کرده است بنابراین ما باید از این ظرفیت‌ها به‌درستی استفاده کنیم.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بابیان اینکه استان لرستان از لحاظ زیرساخت‌های کشاورزی نسبت به میانگین کشوری مقداری عقب است، تصریح کرد: باید با ‎همین زیرساخت‌های موجود کار خود را پیش ببریم بنابراین نخستین کاری که باید انجام شود، این است که از وضعیت استان شناخت پیدا کنیم.

  غضنفری با بیان اینکه فعالیت‌هایی که در زمینه کشاورزی در استان انجام‌شده به‎دلیل کار غیرکارشناسی راکد مانده است، خاطرنشان کرد: باید براساس قابلیت‌های موجود حرکت کنیم و پاسخ‌گو باشیم.

  وی بیان کرد: استان لرستان دارای ظرفیت بالایی در حوزه آبزیان است و 800 هزار هکتار زمین زراعی، دو میلیون هکتار جنگل، شش میلیون واحد دائمی وجود دارد که با پرداختن به این موضوعات می‌توانیم در جهت تأمین مواد غذایی موردنیاز مردم بدون نیاز به خارج از استان انجام‌ وظیفه کنیم.

  این مسئول گفت: در سال 93 در حوزه تولید به‌ویژه گندم با رشد 100 هزار تنی مواجه شدیم که این رشد قابل‌توجه سبب شد برای اولین‎بار در محافل ملی نام لرستان مطرح شود.

  غضنفری افزود: این میزان افزایش تولید توجه مسئولان کشوری و رشد چندصد برابری اعتبارات را به‌دنبال داشت به‌گونه‌ای که اعتبارات جهاد کشاورزی لرستان از 16 میلیارد تومان در سال 92 به 25 میلیارد تومان در سال 93 رسید.

  وی اظهار کرد: در سفر هیئت دولت به لرستان توانستیم با برنامه‌ریزی‌های قبلی بیش از 50 درصد از اعتبارات 70 میلیارد تومانی را اخذ کنیم و با این عملکرد توانستیم 480 میلیارد تومان از تسهیلات ویژه را به بخش کشاورزی تزریق کنیم.

  رئیس جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: اعتبارات در حوزه مکانیزاسیون صد درصد جذب شد که با این افزایش جذب بیش از 100 دستگاه تراکتور و 30 کمباین وارد استان شد و کشت مکانیزاسیون گندم دیم بالای 71 درصد و گندم آبی بالای 81درصد رسیده است.

  غضنفری بابیان اینکه راندمان آبیاری کشاورزی استان 35 درصد بوده است، اضافه کرد: راندمان آبیاری کشاورزی استان 35 درصد بوده که به 60 درصد افزایش‌یافته است.

  وی بابیان کشاورزی ستون فقرات حوزه اقتصاد لرستان است، گفت: رویکرد استان استفاده از بخش خصوصی است، سازمان جهاد کشاورزی از بخش خصوصی استفاده می‌کند مسائلی را به مردم واگذار می‌کند، سال‎گذشته همایشی در استان برگزار شد که طی آن 11 تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به امضا رسید.

  رئیس جهاد کشاورزی لرستان در رابطه با زوال درختان بلوط، افزود: کارگروهی با ریاست استاندار لرستان که نخستین کارگروه کشور بود تشکیل شد و توانستیم اعتبارات خوبی در این راستا جذب کنیم.

  غضنفری بابیان اینکه ساعت کاری سازمان جهاد کشاورزی 15 تا 16 ساعت است، اظهار کرد: سال‎گذشته 667 مهندس کشاورزی در این سازمان استخدام شد این در حالی است که سهمیه استان لرستان 26 نفر بود.

  وی تصریح کرد: درصدد هستیم با اجرای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان و نیازمندی‌های مردم برنامه‌هایی تدارک ببینیم و مواد خوراکی را باقیمت مناسب از طریق برپایی نمایشگاه به‎دست مردم برسانیم.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه