جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • اطلاعات کامل داروی سیلدنافیل Sildenafil

  مجموعه : پزشکی و سلامت

  داروی سیلدنافیل, داروی Sildenafil, درمان اختلال در نعوظ, افزایش فشار خون شریانی ریوی

  آشنایی با دارو و قرص میترونیدازول + عوارض

  اطلاعات کامل داروی سیلدنافیل Sildenafil

  این دارو به صورت قرص 1 ساعت قبل از تصمیم به مقاربت مصرف می شود و در طی یک ساعت نباید بیش از 1 قرص مصرف شود.

  در مورد اغلب بیماران درمان با قرص 50 میلی گرمی آغاز می شود. حتی در صورت استفاده از ویاگرا باز هم جهت ایجاد نعوظ احتیاج به تحریکات فیزیکی و ذهنی و تمایل بیمار به ایجاد نعوظ وجود دارد .

  موارد مصرف

  سیلدنافیل برای درمان مشکلات نعوظی مردان بکار می رود.

  مکانیسم اثر

  اصولا سیلدنافیل موجب شل شدن دیواره عروق آلت تناسلی می شود و بدین ترتیب خون بیشتری وارد آلت شده و نعوظ رخ می دهد.

  فارماکوکینتیک

  موارد منع مصرف

  این دارو نباید در بیمارانی که ترکیبات نیترات مصرف می کنند، استفاده شود.

  هشدارها

  نکات زیر را به پزشک خود اطلاع دهید:

  • به سیلدنافیل یا هر داروی دیگری حساسیت دارید.

  • دارویی مصرف می کنید، اعم از داروهای با نسخه یا بی نسخه، بخصوص سایر داروهای درمان ناتوانی جنسی، داروهای کاهنده فشار خون، مسدودکننده های کلسیم (مثل آملودیپین و نیفدیپین)، کاربامازپین، سایمتیدین، داروهای درمان عفونت HIV، اریترومایسین، ایتراکونازول، کتوکونازول، داروهای درمان آریتمی قلبی (همچون آمیودارون، پروکائین آمید و کینیدین)، نیترات ها (مثل ایزوسورباید، نیتروگلیسرین و آمیل نیتریت)، فنوباربیتال، فنی توئین، ریفامپین و ویتامین ها.

  • مبتلا به این بیماری ها هستید یا سابقه ابتلا به آنها را دارید: بیماری کبدی، کلیوی و قلبی (شامل نارسایی عروق کرونر، سکته قلبی و آریتمی)، فشار خون بالا یا پایین، سکته مغزی، هر نوع اختلال خونی، زخم معده یا اثنی عشر، هر گونه ناهنجاری یا بیماری آلت تناسلی و مشکلات چشمی شامل نوعی بیماری به نام رتینیت پیگمنتوزا.

  • قصد انجام عمل جراحی اعم از اعمال دندانپزشکی دارید.

  عوارض جانبی
  سیلدنافیل معمولا عوارض چندانی ایجاد نمی کند. در صورت ازمان یا شدت گرفتن علایم زیر، با پزشک خود مشورت نمایید: سردرد، سرگیجه، احساس سبکی سر، اختلالات بینایی همچون قرمزی و درد چشم ها، گرگرفتگی، ناراحتی معده یا سوء هاضمه، اسهال، گرفتگی بینی و بزرگی پستان ها. اما اگر دچار هر یک از علایم یا نشانه های زیر شدید، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید: درد سینه، سنکوپ، بثورات جلدی، نعوظ دردناک یا طولانی به مدت بیش از 4 ساعت و سوزش یا خارش هنگام ادرار کردن.
  تداخل های دارویی

  • سیلدنافیل هرگز نباید همراه با نیترات ها مصرف شود. مصرف همزمان این داروها می تواند باعث افت شدید فشارخون گردد.

  • در صورت مصرف سیلدنافیل با سایمتیدین، اریترومایسین، ایتراکونازول و کتوکونازول، متابولیسم این دارو کاهش و در نتیجه اثرات آن افزایش می یابد. ریفامپین متابولیسم سیلدنافیل را افزایش می دهد و بدین ترتیب اثرات آن را کم می کند.

  نکات قابل توصیه

  1- نظر به اینکه سیلدنافیل ممکن است سبب سرگیجه و اختلالات بینایی شود، تا زمانی که از واکنش های جسمی و بینایی خود اطمینان پیدا نکرده اید، از رانندگی یا انجام کارهای پردقت پرهیز نمایید.

  2 – سیلدنافیل را در بسته مخصوص آن، کاملا پوشیده و دور از دسترس اطفال نگهدارید. قرص ها باید در دمای اتاق، دور از نور مستقیم، حرارت زیاد و رطوبت نگهداری شود. با گذشتن از تاریخ اعتبار یا نیاز به دارو، آن را دور بریزید.

  3 – برای تاثیر سریع تر، سیلدنافیل باید با معده خالی میل شود. مصرف آن با غذا یا بلافاصله پس از غذا، خصوصا غذاهای چرب، جذب آن را کاهش داده، شروع اثر آن را به تاخیر می اندازد.

  مقدار مصرف

  سیلدنافیل معمولا یک ساعت قبل از عمل جنسی مصرف می شود. هر چند بر اساس شرایط شما ممکن است پزشک به فاصله نیم ساعت تا 4 ساعت قبل از تماس جنسی دارو را برای شما تجویز کند. مقدار دوز مصرفی را پزشک تعیین می کند. سیلدنافیل نباید بیش از یک بار در شبانه روز استفاده شود. سیلدنافیل را دقیقا مطابق با دستور پزشک خود مصرف و از تغییر خود سرانه دوز آن جدا پرهیز نمایید. ضمنا دستورات داخل بسته دارو را نیز به دقت مطالعه کنید.

  برخی از عوارض جانبی شایع ویاگرا

  سردرد

  قرمزی و احساس گرما در صورت و قسمت فوقانی

  ناراحتی معده

  ابریزش بینی

  عطسه های مکرر

  تغییرات بینائی

  ابی رنگ به نظر رسیدن اجسام

  موارد منع مصرف

  در صورتی که از نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی زیر استفاده کنید نباید از ویاگرا استفاده کنید.

  ایزوسورباید مونونیترات

  ایزوسورباید دی نیترات

  قرصها یا اسبری زیر زبانی نیتروگلیسیرین

  نوارها و برچسبهای ترابوستی نیتروگلیسیرین

  اگر شما از ویاگرا استفاده میکنید و دچار درد قفسه سینه شدید به بزشک مراجعه کنید

  citrate که به نام ویاگرا شناخته شده و فروخته می شود دارویی است که برای نقص erect شدن آلت تناسلی مردان(impotence) استفاده می شود.همچنین تحقیقات جدید نشان می دهد که به دلیل افزایش خونرسانی به آلت تناسلی زن می تواند باعث رضایت بیشتر زن از رابطه جنسی خود شود.

  نام ویاگرا ممکن است از زبان سانسکریت vyāghraگرفته شده باشد که به معنی ببر است.همچنین تلفظ آن یادآور Vigor و Virile است.

  به ترکیب ویاگرا و سکستازی (Sextasy)، گویند و در زبان غیررسمی به آن ویتامینV هم می گویند.

  این دارو توسط شرکت دارویی Pfizer ساخته شده است.قرصهای آن آبی رنگ هستند که در یک طرف آن نام Pfizer و در طرف دیگر آن VGR xx(xx به معنی دوز قرص است که ۲۵ یا ۵۰ یا ۱۰۰ میلی گرم است) وجود دارد.حق ساخت

  انحصاری ویاگرا توسط این شرکت تا سال ۲۰۱۳-۲۰۱۱ اعتبار دارد.

  ویاگرا برای اولین بار برای درمان آنژین صدری(بیماری قلبی) مورد استفاده قرار گرفت که طی آن افزایشerect شدن آلت تناسلی مردان مشاهده شد که از آن به بعد از ۲۷ مارس ۱۹۹۸ به عنوان اولین داروی impotence در آمریکا استفاده شد.

  مصرف این قرص بدون تحریک جنسی معمولا هیچ اثری ندارد و برای اثر آن حتما باید تحریکات جنسی وجود داشته باشد.

  این قرص به راحتی و به سرعت از دستگاه گوارش جذب می شود. ویاگرا توسط آنزیمهای کبدی متابولیزه می شود و کبد و کلیه در دفع آن نقش دارند.اگر به همراه یک رژیم غذایی پر جرب استفاده شود باعث کاهش جذب و سرعت اثر و غلظت آن در خون می شود.

  ویاگرا : بی خطر نیست 

  بسیاری از کارشناسان آگهی های تلویزیونی شرکت های دارویی تولیدکننده داروهای ضد ناتوانی جنسی مانند وایاگرا در جهان را علت اصلی روی آوردن جوانان به مصرف این داروها می دانند.

  هرچند این دارو بدون نسخه پزشک نباید استفاده شود اما در تلویزیون های خارجی و بسیاری از سایت های اینترنتی تبلیغ شده و فروش اینترنتی هم دارد به طوری که در فاصله بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نزدیک به ۱میلیارد دلار فروش داشته است.

  وایاگرا در اصل برای مردان سالمندای که دچار مشکلات جنسی هستند، تولید شده بود. اما آمارهای اخیر حاکی از آن است که از هنگام ورود این دارو به بازار در سال۱۹۹۸ تعداد موارد تجویز آنها برای افراد زیر ۴۵ سال، ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

  حتی بسیاری از مردان جوان که دچار هیچ مشکلی هم نیستند، اذعان می کنند که به مصرف تفریحی این دارو روی آورده اند. اما آیا مصرف چنین داروهایی به خصوص در درازمدت خطری برای سلامتی مردان جوان ندارد؟

  در حال حاضر اجماع نظری در این مورد وجود ندارد. امروزه این دارو که اسامی عامیانه ای هم پیدا کرده ، مثل <آقای آبی)Mr. Blue( > ، سکستازی ( Sextasyبه ترکیب وایاگرا و اکستازی می گویند) و ویتامینV، از سوی بسیاری از افراد به صورت تفریحی مصرف می شود و این در حالی است که این داروها اصولاً برای مصارف تفریحی طراحی نشده اند.

  توصیه های مهم درباره وایاگرا

  ۱- استفاده از این دارو در افراد مسن ، خصوصا کسانی که از داروهای خاصی مثل نیترات ها ( که در داروهای بیماران قلبی استفاده می شود) استفاده می کنند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او صورت گیرد ، در غیر این صورت می تواند مخاطره آمیز باشد.

  ۲- در صورتی که نعوظ بیشتر از ۴ ساعت به طول انجامد، بدلیل احتمال آسیب به آلت تناسلی، مراجعه پزشک ضروری است.

  ۳- مصرف سیلدنافیل در بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی دهنده یا زخم معده و دوازده بایستی با احتیاط صورت گیرد.

  ۴- در صورتی که در خلال نزدیکی علائمی مثل منگی ، گیجی ، تهوع ، یا دردهای قلبی ( درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، کرختی ، گزگز و درد در قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی ) درمصرف کننده پدید آمد، از ادامه فعالیت جنسی باید خودداری کرد و سریعا به پزشک مراجعه کرد.

  ۵- مصرف بیشتر از یک قرص سیلدنافیل در روز توصیه نمی شود.

  ۶- در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده، بیمار را باید سریعا ً به بیمارستان منتقل کرد.

  ۷- دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد، درون جعبه در بسته نگهداری کرد.

  ۸- با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو توصیه می شود که فقط تحت نسخه پزشک مصرف شود. مهم ترین نوصیه این است : هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنید

  وایاگرا چه کار می کند

  تداخلات دارویی

  برخی از داروها باعث تغییر اثربخشی و عوارض این دارو می شوند، برای مثال داروهای قلبی حاوی نیترات ، سایر داروهای مورد استفاده برای اختلال نعوظ ، برخی داروهای ضد ایدز، سایمتیدین، فنوباربیتال، کارباماز پین، ریفا مپین با سیلدنافیل تداخل اثر دارند و مصرف همزمان آنها باید بسیار با احتیاط صورت گیرد.

  نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی مانند ایزوسورباید، مونو نیترات ایزوسورباید، دی نیترات، قرص ها یا اسپری زیر زبانی نیتروگلیسیرین نوارها و برچسب ترابوستی نیترو گلیسیرین، نیز منع مصرف همزمان با این دارو را دارند .

  اختلالات عملکرد جنسی مردان

  اختلال عملکرد جنسی در مردان, به عدم توانائی در رسیدن به رابطه رضایت بخش جنسی اطلاق می گردد. ممکن است ناشی ازناکافی بودن نعوظ، اشکال در ریخته شدن مایع منی به مجرای پروستاتیک و یا اشکال در انزال باشد. ناتوانی جنسی شامل انواع زیر است:

  اشکال در نعوظ: به معنی عدم توانائی در ایجاد و حفظ نعوظ سفت بوده که امکان دخول به واژن و رابطه رضایت بخش جنسی را نمیدهد

  انزال زودرس: به انزال کنترل نشده قبل یا مدت کوتاهی بعد از ورود آلت به واژن اطلاق می شود.

  انزال دیررس: به انزال دیررس اشاره دارد.

  انزال برگشتی: به معنی برگشت مایع منی به داخل مثانه در حین انزال بوده و ناشی از نارسائی مکانیسم گردن مثانه است

  تشخیص و درمان

  بررسی بیماران باید شامل اخذ شرح حال دقیق معاینه فیزیکی مصاحبه با شریک جنسی انجام آزمایشات روتین نظیر شمارش خون کامل ادرار قند خون ناشتا کراتینین سرم سطح سرمی تستوسترون در صبح و غلظت پرولاکتین باشد. در بیمارانی که علائم بیماری پروستات دارند بررسی ترشحات لازم است.

  ناتوانی جنسی روانی( پسیکوژن)

  شروع ناگهانی ناتوانی جنسی, اختلال عملکرد جنسی ( مثل داشتن نعوظ مناسب با یک شریک جنسی و نعوظ ضعیف با سایر شرکای جنسی , یا نعوظ طبیعی شبانه علیرغم اختلال نعوظ در روز ..

  همگی یافته هائی به نفع ناتوانی جنسی با منشاء روانی است. با بررسی فعالیت نعوظ شبانه(NPT).. بطور طبیعی باید هر ۳-۵ نعوظ در هر شب وجود داشته باشد.. که هر یک بین ۲۵-۳۵ دقیقه بطول بکشد.. وجود داشته باشد) , میتوان در افتراق اختلال نعوظ پسیکوژن(NPT طبیعی است) و اختلال نعوظ ارگانیک (NPT غیر طبیعی است) افتراق قائل شد.

   تست تزریق داخل کاور نوس (بایا بدون تحریک جنسی).. در اثبات تشخیص اختلال جنسی پسیکوژن کمک کننده است. اگر اختلال عصبی و یا هورمونی موجود باشد ایجاد نعوظ کامل بعد از تزریق, قویا به نفع اختلال نعوظ پسیکوژن است.

  درمان ناتوانی جنسی با منشاء روانی

  از لحاظ تئوری درمان ارجح ناتوانی جنسی با منشا روانی( سایکوتراپی) است. درمان فردی با روش سایکوآنالیز( که بر تئوری فروید استوار است و معتقد است اختلال نعوظ ناشی از ترس نا خود آگاه بوده که در کمپلکس ادیپوس متمرکز است), درمان سایکودینامیک ..

  رفتار درمانی آموزش فیدبک و درمان با هیپنوتیزم از سایر روشهای درمانی است. اگر بیمار از روان درمانی خود داری کرده و با بعد از چند جلسه بهبودی مشخصی پیدا نکند..

  میتوان اقدام به درمان جایگزینی کرده که شامل استفاده از دستگاه واکیوم تزریق داخل جسم غاری و یا تجویز داخل مجرائی مواد گشاد کننده عروقی.. پروتز های آلت است. اخیرا داروی مهار کننده فسفو دی استراز بنام ویاگرا یا silendefil… که در درمان ناتوانی جنسی پسیکوژن خیلی موثر است…۸۴% بهبود داشته اند و ۷۰% موفق به مقاربت شده اند( در برابر ۲۹% و ۲۶% بهبودی با دارو نما). امروزه این دارو جهت غربالگری تشخیصی به منظور رد ناتوانی جنسی پسیکوژن کاربرد پیدا کرده است.

  ناتوانی جنسی با منشاء عصبی

  بطور ایده ال باید تمام سیستم عصبی را به عنوان یک مجموعه مورد معاینه قرار دارد. در بررسی ها باید توجه خاصی به عملکرد سیستم عصبی خود کار, سوماتیک اعصاب ساکرال( خاجی) مبذول داشت. که در این میان بررسی کنترل ادرار مدفوع وضعیت اسفنکتر ها و حس دستگاه تناسلی اهمیت ویژه ای دارد.

  سابقه دیابت, مصرف مزمن الکل, تروما ,مولتیپل اسکلروزیس حائز اهمیت است. معاینه باید شامل بررسی عملکرد حرکتی حسی و سوماتیک و اجزای آوران و وابران دستگاه خودکار باشد و چنانچه متخصص ارولوژی وسائل مورد نیاز این معاینات را ندارد باید با یک متخصص مغز و اعصاب مشاوره نماید

  بررسی عملکرد حسی و حرکتی سوماتیک

  در بررسی میزان اختلال عصب دور سال می توان از biothesiometry استفاده کرد زیرا از بین رفتن حس ارتعاش یکی از اولین نشانه های نروپاتی محیطی دیابتیک است

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه