جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • اصول چیدمان قاب عکس در اتاق خواب و روی میز

  مجموعه : اسرار خانه داری , سبک زندگی

  اصول چیدمان قاب عکس, قاب عکس های زیبا برای اتاق خواب, قاب عکس روی میز

  اصول چیدمان قاب عکس در اتاق خواب و روی میز

  مطلب 1

  تزیین دیوار اتاق با عکس یکی از راحت ترین راه ها برای زیباسازی دکوراسیون اتاق است. در این پست با جدیدترین روش های بنمایش گذاشتن عکس های دیواری آشنا خواهید شد که در عین سادگی بسیار تاثیر گذار و زیبا هستند. شاید در ابتدا فکر کنید نمایش عکس بدون فریم کار بیهوده و نامناسبی باشد اما با مشاهده مدل های زیر متوجه خواهید شد که تعدادی عکس بدون فریم را چقدر زیبا و متفاوت می شود بنمایش گذاشت طوری که علاوه بر مورد توجه قرار گرفتن خود عکس ها، دکوراسیون اطراف شان نیز زیباتر جلوه می دهند. در بیشتر روش ها، عکس ها به طور مستقیم به دیوار متصل شده یا در بعضی موارد به چند رشته سیم آویزان می شوند.

  فارغ از اینکه از کدام روش استفاده کنید، تزیین دیوار اتاق با عکس های خاطره انگیز، کمترین هزینه را در پی خواهد داشت و تنها محدودیت، خلاقیت و تصور شما است. شاید پرکاربردترین مکانی که از این شیوه نمایش عکس استفاده می شود در اتاق های خوابگاه یا دانشجویان در حال تحصیل باشد که علاقه دارند خاطره دوستان دوران دانشجویی خود را برای همیشه کنار خود داشته باشند.

  با ظهور شبکه ها اجتماعی و اشتراک عکس مانند اینستاگرام این کار ساده تر از گذشته شده و برای داشتن عکسی زیبا و خاطره انگیز، نیازی نیست حتما خودتان دست به دوربین شوید بلکه  فقط کافی است از عکس های به اشتراک گذاشته شده دوستانتان استفاده کنید، درست مانند مدلی که در شکل زیر توسط همین عکس ها ایجاد شده است. همانطور که مشاهده می کنید چینش مربعی عکس ها کنار یکدیگر در هر ردیف به شیوه ای هنرمندانه انجام شده و در نهایت شکل نهایی مانند یک تابلوی مستطیلی بزرگ بروی دیوار اتاق ظاهر شده است.

  اما گر بدنبال راهی بسیار خلاقانه و عالی برای بنمایش گذاشتن عکس های خاطره انگیز خود می گردید مدل زیر می تواند ایده بسیار خوبی باشد. درختی که هر کدام از شاخه هایش نمایانگر عکس یکی از عزیزانتان است می تواند در اتاق های اجتماعی خانه مانند نشیمن، آشپزخانه یا اتاق غذاخوری نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این ایده بخصوص برای بنمایش گذاشتن عکس های خردسالان و فرزندانتان بسیار مناسب و جالب خواهد بود. البته سعی کنید فضای را با عکس های زیاد، پر نکنید چرا که اینگونه فضای دیوار اندکی گیج کننده بنظر خواهد رسید، به طور معمول استفاده از ۱۵ عدد عکس در چنین شیوه ای بسیار مناسب خواهد بود.

  مدل زیر نیز یکی از بهترین ایده های برای بنمایش گذاشتن عکس است. این روش شباهت زیادی به گالری عکس های هنری دارد که اغلب در فضاهای مهم عمومی مانند هنرکده ها مشاهده می کنیم. نصب این عکس ها در کنار میز غذاخوری و ناهارخوری فضایی بسیار هنری و خواستنی در این مکان خلق می کند طوری که حتما افراد موجود در عکس به موضوع اول بحث و گفت و گوهای دور میز هنگام شام و ناهار تبدیل می شوند. اگر به بازیگر یا خواننده خاصی علاقه زیادی دارید نمایش گذاشتن عکس های آنها به این روش بهترین ایده و مدل خواهد بود.

  نمایش گذاشتن عکس های خاص بدور عقربه های ساعت ایده چندان جدیدی نیست اما به هیچ عنوان از تازگی و جذابیت آن کم نشده است. این روش که بیشتر مناسب اتاق خواب یا حتی اتاق نشیمن است، می تواند بسیار با مفهوم و پرمعنا بنظر برسد. مثلا نوع چینش عکس ها براساس ساعت می تواند نماینگر مفهوم سن و سال باشد، فرض کنید هر کدام از عکس ها سن کودکی را به ترتیب نشان دهد. یا هر ساعت نمایانگر تاریخ تولد عزیزان و نزدیکانتان باشد که دوست دارید همیشه بیاد آنها باشید. مثلا اگر مادرتان متولد اول فروردین است، عکس او را مقابل ساعت یک قرار بدهید.

  یکی از ساده ترین ایده ها برای اتاق خواب بخصوص اتاق خواب افراد متاهل، نمایش عکس های خاطره انگیزشان به شکل قلب است که فضا را به شدت رمانتیک می کند. این شکل را می شود بروی هر دیواری با طرح و چینش متفاوت اجرایی کرد، اما همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید،  نصب عکس ها به صورت قلب بالای تاج تخت خواب بسیار زیبا و جالب و توجه خواهد بود.  اندازه قلب هم کاملا بستگی به سلیقه و نظر خودتان دارد البته تعداد عکس ها نیز در این مورد تاثیر گذار است.


  مطلب 2
  در این مطب که در دو قسمت تهیه شده است، 10 روش استفاده از عکس در اتاق های مختلف خانه را به شما آموزش داده ایم تا خود را از چهارچوب همیشگی قاب های سنتی بیرون بیاورید. برای نمایش عکس و تصاویر دلخواه خود روش های بسیاری وجود دارد. به طور مثال، می توانید آنها را روی کوسن چاپ کنید. یا عکس را درون در بطری نوشابه بگذارید و به شکل آهن‌ربا یا پونز به مکان های دلخواه بچسبانید.

  گالری آکاردئونی

  برای ساخت این گالری زیبا و مبتکرانه، باید ابتدا عکس ها را روی قاب های چوبی و مقاوم چاپ کنید. سپس با کمک لولا، آنها را به هم وصل کنید تا شکل آکاردئون به خود بگیرند. برای جلوه بیشتر این گالری بهتر است از ترکیب عکس های رنگی و سیاه‌وسفید، پرتره، منظره و حتی عکس‌های خطی استفاده کنید.

  وسایل موردنیاز

  -قلم‌موی نقاشی کوچک
  -رنگ آکریلیک
  -تخته های برش خورده به اندازه 14.5×19.5 سانتی‌متر
  -چسب دکوپاژ
  -خط‌کش و مداد
  -پیچ‌گوشتی
  -میخ T شکل
  -لولای کوچک و پیچ

  مراحل ساخت

  1-در کامپیوتر، عکس را به اندازه  14.5×19.5 سانتی‌متر تغییر اندازه دهید و سپس آنها را چاپ کنید.

  2-با کمک قلم‌مو و رنگ آکریلیک لبه‌های قاب ها را رنگ کنید.

  3-روی یک طرف قاب ها یک عکس بگذارید. با کمک قلم موی دیگری، چسب دکوپاژ را پشت عکس بمالید. سپس عکس را به قاب بچسبانید. اجازه دهید چسب خشک شود.

  4-برای همه قاب ها و عکس ها یک ترکیب را رعایت کنید. با استفاده از مداد، محل نصب لولا را مشخص کنید. (به طور مثال، 4.5 سانتی‌متر از بالا). توجه داشته باشید همه قاب ها باید به طور دقیق همین فاصله را داشته باشند.

  5-با کمک میخ T شکل، سوراخ کوچکی به اندازه قطر پیچ، در قاب ها به وجود بیاورید. با کمک پیچ‌گوشتی لولا را به تخته ها بچسبانید و سپس آنها رابه یکدیگر وصل کنید.

  قاب عکس به شکل قوطی

  برای اینکه روی میز کار خود عکسی از اعضای خانواده یا عزیزانتان داشته باشید می توانید قوطی خرده‌ریزه های خود را به قاب تبدیل کنید. برای این منظور، یک عکس سیاه‌وسفید را روی در قوطی بچسبانید. اگر قوطی از نوعی باشد که روی درش شیشه داشته باشد که بسیار عالی می شود. عکس را زیر شیشه جای دهید.

  وسایل موردنیاز

  -قوطی فلزی
  -عکس
  -مداد
  -قیچی
  -نوارچسب

  طرز ساخت

  1-عکس دلخواه خود را به صورت سیاه‌وسفید چاپ کنید. در قوطی را روی عکس بگذارید و با مداد دور آن را ترسیم کنید.

  2-با قیچی دایره را برش دهید و با چسب عکس را روی در قوطی بچسبانید.

  عکس حیوانات

  اصولا عکس حیوانات را در اتاق کودکان نصب می کنند. اما از این عکس ها می توانید در مکان هایی همچون اتاق پذیرایی یا نشیمن هم استفاده کنید. حتی در آشپزخانه یا حمام نیز می توان قاب عکسی از حیوانات را نصب کرد.

  برای این منظور باید عکس دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس آن را به اندازه ای که مایل هستید چاپ کنید. قاب دلخواه را انتخاب و عکس را در آن جای دهید.

  ساعت بیبی‌فِیس

  هنگامی که می خواهید قاب کوچکی از عکس روی میز خود داشته باشید چرا خود را به روش های سنتی و معمولی محدود می کنید. می توانید عکس صورت فرزند دلبند خود را به اندازه کوچک برش دهید و آن را داخل صفحه ساعتی که هر روز به آن نگاه می کنید نصب کنید.

  وسایل موردنیاز

  -ساعت با صفحه و عقربه های قابل جابه‌جایی
  -کاغذ عکس ضخیم
  -چسب شفاف

  طرز ساخت

  1-عکس موردنظر را روی کاغذ عکس ضخیم چاپ کنید. سپس صورت تصویر را با قیچی برش دهید.

  2-با قلم مو یک لایه نازک چسب روی اعداد دلخواه ساعت قرار دهید. عکس را روی آن بچسبانید. خیلی نرم روی عکس با دست بکشید تا صاف شود و بدون چروک یا حباب روی صفحه ساعت قرار گیرد. سپس صفحه و عقربه ها را در جای خود بگذارید.

  سینی عکس

  یک نسخه چاپ شده از عکس های خانوادگی را می توانید در وسایل دم‌دستی خانه همچون سینی نیز استفاده کنید. البته باید از براق کننده روی آن استفاده کنید. در ضمن، هنگام چاپ عکس اندازه سینی را در نظر بگیرید و با دقت و ظرافت عکس را داخل سینی جای دهید.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه