جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • استخدام شهرداری استان فارس و شیراز 96 / 1396

  مجموعه : استخدام جدید , استخدام دولتی , استخدام شهرستان

  آگهی استخدام شهرداری استان فارس و شیراز

  خبر 5 دی 95 : ایجاد بیش از 50 هزار شغل توسط شهرداری شیراز

  شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز به عنوان یک کارآفرین بزرگ، سبب اشتغال بیش از ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

  علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه شهرداری شیراز کارآفرین بزرگی در استان فارس است، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ هزار مترمربع ساختمان توسط شهرداری در شیراز ساخته شده یا در حال ساخت است و شهرداری شیراز توانسته با سرمایه‌گذاری در بخش ساخت و ساز، اشتغال ایجاد کند.

  شهردار شیراز اظهار کرد: شهرداری با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده، توانسته با ایجاد گردش مالی مناسب و مثبت در رونق اقتصادی استان نقش مهمی ایفا کند و بانک‌ها، سرمایه‌گذارها و مصرف‌کننده‌ها از این وضعیت بهره‌مند می‌شوند.

  وی کاهش رونق ساخت و ساز به ویژه در بخش مسکن را برای اقتصاد کشور خطرناک توصیف و خاطرنشان کرد: مسکن و ساخت و ساز زیربنای اقتصاد کشور است و دیگر مشاغل از جمله در حوزه‌های حمل و نقل، بازرگانی، خدمات مهندسی‌ و غیره را شامل می‌شود.

  پاک‌فطرت با اشاره به اینکه شرکت‌های استان فارس در زمینه فعالیت خود پیشرفت‌های خوبی داشتند تصریح کرد: به ویژه شرکت‌هایی که در زمینه عایق‌های رطوبتی، نانو، اجرای سقف و مصالح فعالیت داشتند موفق شدند کالاها و خدمات جدید و ارزنده‌ای به مردم ارائه دهند که قابل تقدیر است.

  وی بیان کرد: شناخت مصالح جدید، آشنایی با علم روز و تکنولوژی‌های نوین ساختمان برای مدیران شهرداری ضرورت دارد. شهردار شیراز عنوان کرد: با توجه به اینکه کیفیت مصالح ساختمانی روز به روز افزایش پیدا می‌کند، افزود: استفاده از این مصالح در ساخت و سازهای جدید می‌تواند در رونق اقتصادی کشور و همچنین در ارتقای سطح کیفی ساختمان‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

  خبر 19 آبان 95 : شهرداری شیراز 2500 نیروی جدید جذب می‌کند

  از شیراز، فرج‌الله رجبی امروز در همایش شهرداران استان فارس اظهار داشت: با توجه به این که قرار است شهرداری شیراز، این تعداد نیرو را از طریق آزمون جذب کند باید تدابیری اندیشیده شود تا پنج درصد این افراد از شهرداران شهرهای فارس باشند.

  وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذار در شهرها می‌تواند به توسعه هرشهر کمک کند افزود: شهرداران باید بتوانند زمینه جذب سرمایه‌گذار در شهرهای فارس را فراهم کنند. نماینده مردم شیراز خواستار حمایت از سرمایه‌گذاران شد و گفت: باید شرایط و زیرساخت لازم به دور از بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذار ایجاد شود.

  در این نشست استاندار فارس نیز با بیان اینکه که شهرداران باید به قانون شورا و شهرداری تسلط داشته باشند اظهار داشت:حکم هیچ شهرداری امضا نمی‌شود مگر این که از قانون شهرداری‌ها و شوراها از وی امتحان گرفته شود و در صورت قبولی در این امتحان حکم آنها ابلاغ می‌شود.

  سید محمدعلی افشانی با بیان اینکه متاسفانه بی اطلاعی از قوانین این دو نهاد باعث مشکلاتی در شهرها شده است گفت: شهرداران باید برای جذب سرمایه‌گذار در شهرهای خود تلاش کنند و از این طریق درآمد‌زایی داشته باشند و شاخص ارزیابی شهرداران بستگی به میزان جذب سرمایه در شهر خود دارد.

  افشانی استفاده از پساب فاضلاب برای مصارف غیر آشامیدنی در شهرهای فارس را امری ضروری دانست و افزود:شهرداران به هر قیمتی که شده از پساب فاظلاب برای مصارف فضای سبز، در صنعت،کاشت گل وگیاه در گلخانه ها و دیگر مصارف غیر شرب استفاده کنند چراکه وضعیت اب در استان مناسب نیست.

  استاندار فارس با تاکید بر این که شهرداران باید برنامه پنج ساله خود را تهیه و برای تصویب ارائه کنند، گفت: این برنامه باید با توجه به برنامه‌ها و اسناد بالادستی مانند برنامه پنج ساله ششم و آمایش استان که مرحله اول آن اجرا شده و مرحله دوم در حال اجرا است، باشد.

  استاندار فارس با تاکید بر این که مهم‌ترین شاخص برای شهرداران میزان جذب سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: هر چه شهرداران بتوانند مشارکت بیشتری را جذب کنند، این یک شاخص ارزیابی مثبت برای وی محسوب می شود.

  افشانی با بیان این که توجه به انسان، محور توسعه است، افزود: اگر برای انجام ماموریت سازمانی نیرویی استخدام کنید اقدام مثبتی است؛ اما اگر برای حل مشکل کسی او را استخدام کنید فایده‌ای ندارد و باید نیروی را به کار بگیرید که پاسخگوی نیاز مردم در حوزه کاری شما باشد.

  استان فارس دارای ۱۰۲ شهر است و امروز نیز شهرداران این استان در همایشی که گردهم آمدند به بحث و تبادل نظر در زمینه‌های مختلف پرداختند.


  احمد طالب‌نژاد معاون برنامه‌ریزی شهردار شیراز در گفتگو با خبرنگار فارس از استخدام ۱۱۰۰ نیروی جدید در شهرداری شیراز و تبدیل وضعیت ۲۰۰ نیروی قراردادی شاغل طی ماه‌های آتی خبر داد.

  طالب‌ نژاد عصر امروز در نخستین جلسه سال ۹۵ شورای اسلامی این شهر، اظهار داشت: آخرین تشکیلات مصوب شهرداری مربوط به سال ۸۴ است و برخی از ساختارهای سازمان‌ها نیز مربوط به قبل از ۸۴ و حتی به‌صورت معدود بعد از آن است.

  معاون شهردار شیراز با اشاره به ابلاغ ساختار و تشکیلات جدید شهرداری توسط وزارت کشور افزود: اگر مقایسه کنیم در سطح معاونت‌ها تشکیلات مصوب جدید دارای ۶ معاونت است درحالی‌که تشکیلات سال ۸۴ هفت معاونت داشته که البته ما در حال حاضر در شهرداری شیراز هشت معاونت داریم و معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری ما اضافه بر هفت مورد مصوب است.

  وی ادامه داد: بنابر تشکیلات مصوب جدید، معاونت فرهنگی و اجتماعی تغییراتی خواهد داشت چنانکه در تشکیلات جدید، پست معاونت شهردار در قالب رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت خواهد کرد.

  طالب‌ نژاد اضافه کرد: در بخش مدیریت‌ها ۲۳ مدیریت و اداره کل مصوب شده که درگذشته ۱۸ مورد بوده است ضمن این‌که پنج مدیریت اضافه‌شده که در مصوبات جدید ۱۶ مورد از این مدیریت‌ها اداره کل محسوب می‌شوند یعنی پست‌های آنها ارتقا یافته و مدیرکل شده است.

  به گفته معاون شهردار شیراز، در بخش سازمان‌ها ۱۶ سازمان فعلی بنابر مصوبات جدید به ۱۲ مورد کاهش‌یافته و عمدتاً سازمان‌های حمل‌ونقلی و موتوری مشمول ادغام‌شده و این کاهش را رقم خواهند زد.

  راه‌اندازی منطقه ۱۱ شهرداری شیراز در شش‌ماهه نخست سال جاری

  وی تصریح کرد: در سال ۸۴ ما تنها هفت منطقه مصوب داشتیم و کارکنان مناطق هشت، ۹ و ۱۰ ساختار مصوب نداشتند که در تشکیلات جدید ۱۱ منطقه تصویب‌شده و منطقه ۱۱ در ۶ ماهه نخست سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

  این مسئول متذکر شد: در بحث پست‌های سازمانی، بنابر تشکیلات مصوب جدید ۳ هزار و ۶۱۹ پست در نظر گرفته‌شده که در شهرداری مرکزی شامل حوزه شهردار و معاونت‌ها و مناطق یک‌هزار و ۹۵۵ پست است و سازمان‌ها نیز ۲ هزار و ۶۴ پست دارند درحالی‌که در ساختار قدیمی، شهرداری مرکزی و معاونت‌ها و مناطق ۷۷۸ پست داشتند و هشت سازمان ما تشکیلات و پست مصوب نداشتند و تنها هشت سازمان دارای تشکیلات مصوب بوده، یک‌هزار و ۴۵ پست داشتند که با این اوصاف، یکهزار و ۷۸۷ پست به شهرداری شیراز اضافه‌شده که در مناطق و شهرداری مرکزی ۷۶۸ پست و در سازمان‌ها یک‌هزار و ۱۹ پست خواهد بود.

  طالب نژاد سپس بیان کرد: پست‌هایی افزوده‌شده را در ساماندهی نیروی انسانی و بر اساس احراز شرایط استفاده خواهیم کرد و نیروهایی که از مجموعه‌های دیگر پست گرفته‌اند را به‌جای خود بازمی‌گردانیم و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی و استخدام‌های آتی را از مسیر این ساماندهی تسهیل می‌کنیم.

  معاون برنامه‌ریزی شهردار شیراز عنوان کرد: برای استقرار تشکیلات جدید شهرداری، ادغام مدیران بخش‌های میانی بنابر پست‌های جدید ابلاغ‌شده و تغییرات مدیریت‌ها و ابلاغ‌ها توسط شهردار شیراز صادر خواهد شد و پس از ابلاغ، واحدها ثبات پیدا می‌کنند و با همراهی خودشان ساختار جدید را اجرایی می‌کنیم.

  وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تحلیل نیروها اعم از مدارک تحصیلی، سنوات خدمات و سایر شرایط در دست انجام است و برای انطباق با تشکیلات جدید، بررسی برش‌های واحدها انجام‌شده و فرایند کار، ابتدا پست‌های رسمی و بعد قراردادی‌ها و شرکتی‌ها به تشکیلات جدید منتقل می‌شوند.

  تعیین ظرفیت برای واحد با کارسنجی و توان سنجی و نظر به استانداردهای ایزو دیگر موردی بود که وی به آن اشاره و بیان کرد: در تشکیلات جدید واحدهای جدید و ادارات کل شکل‌گرفته و از این رو در مکاتبات و ساختارهای حقوقی باید اختیارات جدید نیروها لحاظ شود و همچنین لازم است در مورد سازمان‌های ادغام‌شده تسویه و تعیین تکلیف بدهی‌ها، انتقال ماشین‌آلات و ساختمان‌ها انجام پذیرد.

  وی با اشاره به این‌که منابع انسانی توانمند و خلاق مهم‌ترین سرمایه شهرداری است بر لزوم استقرار نظام جانشین پروری و ارزشیابی دقیق تأکید کرد و ابراز داشت: در حال حاضر پیگیر مجوز شکل‌گیری شرکت‌های وابسته به شهرداری هستیم و در بحث ساماندهی نیروی انسانی که در سه‌ماهه آتی انجام می‌شود برنامه جامع تدوین‌شده و بر این اساس، تعیین ظرفیت ارائه خدمات و فعالیت‌ها مطابق با بودجه و سیاست‌های برون‌سپاری تعیین خواهد شد.

  طالب نژاد در پایان گفت: علاوه بر این موارد، نیروهای رسمی، کارگر حکمی، قراردادی، بخش خصوصی و شرکتی‌ها بنابر مدرک تحصیلی، سابقه خدمت تعیین تکلیف می‌شوند چنانکه یکهزار و ۱۹ پست رسمی به تشکیلات جدید منتقل می‌شود که با این کار ۲ هزار و ۶۰۰ پست سازمانی برای ما باقی می‌ماند که برای تبدیل وضعیت ۴۰۰ نیروی قراردادی استفاده می‌شود که در مرحله نخست مجوز ۲۰۰ نفر نیروی قراردادی را از سازمان شهرداری‌ها اخذ کردیم و به دنبال آن هستیم تا برای ۲۰۰ نفر بعدی نیز مجوز بگیریم و در مرحله دوم یک‌هزار و ۵۰۰ نیروی شرکتی نیز تبدیل وضعیت می‌شود که اگر این‌ها هم تبدیل وضعیت شوند باز بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ نیرو نیاز خواهیم داشت که از طریق نظام استخدام شایسته‌سالاری تأمین می‌شود تا با بازنشسته شدن بخشی از نیروها در سنوات آتی مشکلی در وضعیت نیروی انسانی ایجاد نکند.

  استخدام شهرداری شیراز 95, استخدام جدید شهرداری شیراز 95, استخدام شیراز 1395, استخدام شهرداری فارس 95, استخدام دولتی در سال 95

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه