جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • آگهی استخدام جدید کمیته امداد سال 96 – 1396 (اخبار جدید)

  مجموعه : استخدام جدید , استخدام دولتی

  استخدام کمیته امداد

  خبر 26 بهمن 95 : تعلق ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد قم

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: در سال جاری بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بیش از یک هزار تن از مددجویان این نهاد در قم تعلق گرفته است.

  به گزارش ایرنا، اکبر میرشکار دوشنبه شب در حاشیه بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از مجتمع فرهنگی و آموزشی حضرت معصومه(س) قم افزود: در سال جاری یک هزار و ۷۰۰ تن از پوشش کمیته امداد امام(ره) در قم خارج شده اند.

  وی با بیان این که توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام(ره) در دستور کار قرار داشته و با جدیت پیگیری می شود، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا مددجویانی که توانایی جسمی دارند، به لحاظ اقتصادی خودکفا بوده و کرامت انسانی داشته باشند.

  وی در ادامه با بیان این که مجتمع فرهنگی و آموزشی حضرت معصومه(س) با هدف توانمندسازی فکری، فرهنگی و اقتصادی مددجویان احداث شده است، خاطرنشان کرد: این مجتمع با زیربنای ۴ هزار و ۹۰۰ مترمربع در چهار طبقه و با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به قم احداث شده است.

  وی ظرفیت این مجتمع را ۲۰۰ تن و اردوهای آموزشی مددجویان از سراسر کشور را سه روزه دانست و گفت: بر اساس برنامه ریزی ها در سال آینده بیش از ۱۳ هزار تن از مددجویان کمیته امداد امام(ره) در دوره های متنوع آموزشی و مهارتی، برنامه های زیارتی و مشاوره های فردی و گروهی شرکت خواهند کرد.

  گفتنی است تا کنون ۹ دوره فرهنگی و آموزشی برای حدود ۲ هزار تن از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از سراسر کشور در مجتمع حضرت معصومه(س) قم برگزار شده و تا آخر سال حدود ۳ هزار تن از این خدمات بهره مند خواهند شد.

  خبر 8 دی 95 : راه‌اندازی ۸۰۰ طرح مشاغل خانگی برای مددجویان خراسان شمالی

  معاون اشتغال کمیته امداد خراسان شمالی گفت: طی امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته پرداخت شد که با اعطای این تسهیلات برای ۸۰۰ نفر فرصت شغلی پایدار ایجاد شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، علی‌رضا مرادی اظهار کرد: تسهیلات پرداختی کمیته امداد در قالب طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی در بخش‌های خدمات، دام‌پروری، کشاورزی، شیلات و صنایع‌دستی به مددجویان متقاضی پرداخت می‌شود.
  مرادی بابیان اینکه یکی از سیاست کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: خودکفایی مددجویان از طریق اشتغال‌زایی مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است.
  این مسئول افزود: برای دستیابی به این هدف کمیته امداد آموزش‌های لازم مهارت‌آموزی در اشتغال‌های موردنظر و متناسب بااستعدادهای درونی هر مددجو را به آن‌ها ارائه می‌دهد تا پس از اخذ گواهی فنی و حرفه‌ای به متقاضیان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شود.
  وی بیان کرد: امسال برای توانمندسازی مددجویان بیش از ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانکی وامدادی برای طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخت شد که بیش از سه میلیارد تومان آن از محل امداد و حدود ۶ میلیارد ریال نیز از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها هزینه شده است.
  وی بابیان اینکه رسالت کمیته امداد تنها به پرداخت مستمری و رفع مشکلات معیشتی مددجویان ختم نمی‌شود گفت: توانمندسازی و رساندن به خوداتکایی نیازمندان جزو برنامه‌های این نهاد به شمار می‌آید و در سال جاری بیش از دو هزار خانواده با طرح‌های اشتغال این نهاد به خودکفایی رسیدند.
  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: نظارت بر طرح‌های اجراشده توسط مددجویان به‌صورت ویژه در حال پیگیری است که این امر سبب پایداری طرح‌ها می‌شود و به‌این‌ترتیب کمترین انحراف را در طرح‌های کمیته امداد شاهد هستیم.
  مرادی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی به مددجویان پرداخت می‌شود، افزود: طی سال گذشته برای اشتغال‌زایی اشتغال خانواده‌های زیرپوشش این نهاد مبلغ ۳۱۱ میلیارد و ۴۶۴ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
  وی اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال کمیته امداد در رشته‌های مختلف شغلی و به‌صورت طرح‌های اشتغال‌زایی اجرا می‌شود، تصریح کرد: اغلب این وام‌ها به‌منظور اشتغال‌زایی در رشته‌های مرتبط با صنعت کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی، خدماتی و صنفی صنعتی پرداخت‌شده است

  خبر 7 دی 95 : اعطای تسهیلات اشتغال به بیش از ۹۰۰ مددجوی یزدی

  کمیته امداد طی هشت ماهه ابتدای سال جاری ۱۴۸ میلیارد و ۸۲۲ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۹۱۵ خانواده تحت حمایت پرداخت کرده است.
  به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ امیر زین العابدین قمی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: فراهم آوردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطای وام در اولویت برنامه های کمیته امداد استان یزد در این بخش است.
  وی افزود: ارائه آموزش های شغلی به مددجویان از دیگر فعالیت های این نهاد در زمینه های مهارت آموزی، پایدارسازی، حرفه آموزی، کارآفرینی برشمرد که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای  جهاد دانشگاهی و سایر دستگاههای مرتبط در امر آموزش کارآموزان انجام می شود.
  وی گفت: سال گذشته حدود ۲۳۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل اعتبارات بانکی و امدادی به یکهزار و ۶۱۴ نفر از مددجویان تحت حمایت برای اجرای طرح های خودکفایی خوداشتغالی، مشاغل خانگی توان افزایی و کارانگیزی در زمینه های شغلی کشاورزی، دامپروری، صنفی و صنعتی، صنایع دستی وخدمات پرداخت شده است.
  وی با بیان اینکه شهرستان خاتم با ایجاد ۲۰۶ طرح اشتغال بیشترین سهم را در زمینه خودکفایی مددجویان به خود اختصاص داد، اظهار کرد: تعداد ۷۹۴ طرح ایجاد شده طی هشت ماه گذشته در زمینه خودکفایی، ۹۰ طرح در خصوص توان افزایی، ۳۱ طرح مربوط به طرح های کارانگیزی بوده است.
  وی درخصوص ارائه تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به مددجویان تحت حمایت نیز خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات کارگشایی به خانواده‌های تحت پوشش از دیگر فعالیت های این نهاد در جهت گره گشایی از مشکلات مددجویان است ودر این راستا طی شش ماهه گذشته بیش از ۲۰ میلیارد و ۷۸۶ میلیون ریال تسهیلات کارگشایی به ۹۱۹ خانواده تحت حمایت و افراد نیازمند غیر تحت پوشش پرداخت شده است.
  قمی افزود: هم اکنون ۵۲ هزار مددجوی تحت حمایت در قالب ۲۸ هزار خانوار از خدمات کمیته امداد استان یزد در بخش های مختلف حمایتی استفاده می کنند و در شش ماهه امسال حدود ۱۴۹ میلیارد و ۵۹۶ ریال بصورت بلاعوض در بخش های مسکن و ساختمان، فرهنگی و آموزش، کمک هزینه تامین جهیزیه و هزینه ازدواج، حقوقی و قضایی، بهداشتی و درمانی، بیمه تامین اجتماعی به جامعه تحت حمایت پرداخت شده است.

  خبر 5 آبان 95 : افزایش ۱۰۶ درصدی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان یزدی

  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) یزد از افزایش ۱۰۶ درصدی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیر پوشش در این استان خبر داد.
  به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی کمیته امداد یزد ، محسن علیزاده گفت: در ۶ ماهه امسال ۱۳۸ میلیارد و ۳۶۲ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۸۵۴ خانواده زیر پوشش و نیازمندان متقاضی از محل منابع قرض الحسنه بانکی و امدادی پرداخت شده است .
  وی ادامه داد: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهدای تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می کند.
  این مسئول ، توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان را از مهمترین اهداف این نهاد ذکر کرد.
  علیزاده افزود: فراهم آوردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطای وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.
  وی گفت: مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغالزائی و همچنین فراگیری آموزش‎های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفائی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‎شوند.
  مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: از ابتدای شروع بکار حوزه اشتغال و خودکفایی در این نهاد تا کنون ۳۰ هزار و ۹۴۴ طرح در رشته های مختلف شغلی ایجاد شده است.
  هم اکنون بیش از ۲۹ هزار خانوار تحت حمایت به تعداد ۵۴ هزار و ۳۶۹ نفر از خدمات تک و چند خدمتی کمیته امداد استان یزد استفاده می کنند.

  خبر 4 آبان 95 : پرداخت ۱۸ میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان نهاوند

  رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند گفت: امسال تاکنون ۱۵۷ فقره وام خوداشتغالی به مبلغ ۱۸ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد شهرستان نهاوند پرداخت شده است.
  علی کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون از محل منابع داخلی و امداد ۵۶ فقره وام خوداشتغالی به مبلغ ۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال و از محل منابع بانکی ۱۰۱ فقره به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد شهرستان نهاوند پرداخت شده است.
  وی تصریح کرد: این مبلغ وام خود اشتغالی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.
  رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند تأکید کرد: وام‌های خوداشتغالی کمیته امداد در قالب طرح‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت‌های صنعتی و خدمات پرداخت شده است.
  وی افزود: از آغاز اجرای طرح خودکفایی و اشتغال در کمیته امداد تاکنون تعداد ۸ هزار و ۷۹۵ فقره وام خوداشتغالی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان نهاوند پرداخت شده است.
  کاویانی گفت: در راستای پایداری طرح‌های خوداشتغالی کمیته امداد شهرستان نهاوند اقدام به نظارت بر این طرح‌ها کرده است که از ابتدای امسال تاکنون تعداد نظارت بر طرح‌ها توسط کارشناسان شهرستان و استان ۳ هزار و ۵۹۴ مورد بوده است.
  وی بیان کرد: کمیته امداد شهرستان نهاوند برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، صنفی، صنعتی، حرفه‌آموزی و آموزش‌های بلندمدت فنی و حرفه‌ای شامل خیاطی، کامپیوتر و آرایشگری کرده است.
  رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند اظهار داشت: در این زمینه از ابتدای امسال تعداد آموزش‌ها به صورت کوتاه مدت و بلند مدت به ۶۳۴ نفر از مددجویان آموزش داده شده است که در این راستا ۶۲۸ میلیون و ۳۱۸ هزار ریال هزینه شده است.
  وی تصریح کرد: تمام آموزشگاه‌های سطح شهر طرف قرارداد با فنی و حرفه‌ای با کمیته امداد همکاری می‌کنند و علاوه بر آموزشگاه‌های سطح شهر در سطح روستاهای شهرستان نیز برای مددجویان کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.
  کاویانی افزود: به خاطر حمایت همه جانبه از طرح‌های خودکفایی خانواه‌هایی که وام‌های خود اشتغالی گرفته‌اند بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند که در آینده بتوانند از خدمات بیمه تأمین اجتماعی مانند بازنشستگی استفاده کنند.
  وی بیان کرد: در این راستا تاکنون یک هزار و ۴۵ خانواده تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند و همچنین ۱۰۴ خانواده مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی شده‌اند.
  رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند عنوان کرد: ۵ هزار و ۲۰۴ خانوار به تعداد ۹ هزار و ۹۸۶ نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان نهاوند هستند و همچنین مددجویان زیر پوشش  طرح شهید رجایی شهرستان نهاوند یک هزار و ۳۶۵ خانوار به تعداد دو هزار و ۷۱۳ نفر هستند.
  وی افزود: ۱۰ درصد خانوارهای شهرستان نهاوند زیر پوشش کمیته امداد هستند و از نظر تعداد نفرات ۶ درصد جمعیت شهرستان نهاوند زیر پوشش این نهاد قرار گرفته‎‌اند.
  کاویانی تصریح کرد: با توجه به اهمیت توانمندسازی حرفه‌ای با محوریت اشتغال و ایجاد شغل کمیته امداد شهرستان نهاوند امسال ۳۸۹ خانوار را توسط کارشناسان امداد شناسایی و خودکفا شدند و از گردونه حمایت کمیته امداد خارج شدند.

  خبر ۱۴ شهریور ۹۵:ایجاد اشتغال یکی از مهمترین اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مددجویان است

  به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری، علی ملک پور، مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری امروز (۱۳ شهریور) در دیدار با مدیرعامل بانک ملی که در کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری برگزار شد، گفت: از وظایف کمیته امداد و مددکاران، شناسایی و استعدادیابی خانواده های تحت حمایت و توانمندسازی آنان از طریق آموزش های فنی حرفه ای و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی است.
  وی بابیان اینکه حمایت کمیته امداد بعد از پرداخت تسهیلات بصورت مشاوره و ناظر طرح ها است افزود: کارشناسان و مسئولان بانک ها می توانند در راستای راستی آزمایی و نظارت مستقیم بر تسهیلات پرداختی و توانمندسازی مددجویان بازدید داشته باشند.
  ملک پور بابیان اینکه در سال ۹۴ نزدیک به ۳۷۰ طرح اشتغالزایی در سطح استان ایجاد شده است، گفت: میزان تسهیلات پرداختی این طرح‌ها نزدیک به ۴۳ میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال است.
  بر اساس این گزارش در ادامه احمدرضا صباغی، مدیرعامل بانک ملی چهارمحال و بختیاری، خدمت گذاری در جامعه اسلامی را کاری ارزشمند دانست و گفت: از توفیقاتی که نصیب ما شده همراهی و کمک به کمیته امداد امام خمینی (ره) در توانمندسازی و ایجاد اشتغال در جامعه بویژه خانواده های تحت حمایت این نهاد است.
  وی بابیان اینکه استان در بخش کشاورزی، دامپروری و پراکندگی جمعیت در روستاها ظرفیت و استعداد دارد، تصریح کرد: کمیته امداد در راه اندازی طرح های اشتغالزایی کوچک موفق بوده و بانک ملی استان در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به توانمندسازی مددجویان از تمام ظرفیت خود برای یاری رساندن به این نهاد استفاده می کند.
  مدیرعامل بانک ملی چهارمحال و بختیاری، از پرداخت ۷۹ درصدی وام اشتغال به مددجویان استان در سال گذشته خبر داد و گفت: مبلغ پرداختی وام های اشتغال در سال جاری ۵۷ میلیارد ریال است که با شناسایی و معرفی کمیته امداد استان پرداخت می شود.
  صباغی، به طرح های خودکفایی بازدید شده اشاره و خاطرنشان کرد: طرح های اشتغال زایی با حداقل تسهیلات دریافتی آغاز به کار شده اند که به موفقیت این طرح ها و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت منجر شده است.

  خبر ۱۴ شهریور ۹۵: فعالیت ۱۲۸۰ نفر در طرح‌های اشتغال مددجویی در شازند

  ولی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: هم اکنون یک هزار و ۲۸۰ نفر از مددجویان زیر پوشش این نهاد در قالب طرح اشتغال و خودکفایی در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، صنعتی و صنفی فعالیت می‌کنند.
  وی بهره‌مندی ۱۲۸ مجری طرح اشتغال از مزایای بیمه تامین اجتماعی را از اقدامات انجام شده در راستای حمایت از مجریان طرح‌های اشتغال دانست.
  مدیر کمیته امداد شهرستان شازند با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به مددجویان از منابع امدادی و بانکی انجام شده است، گفت: در پنج ماهه امسال ۲۷ طرح به مبلغ ۳ میلیارد و ۴۱۵ میلیون ریال اجرایی شده که از این تعداد ۷ طرح از منابع امدادی با هزینه ۸۱۵ میلیون ریال و ۲۰ طرح از منابع بانکی با هزینه ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.
  مشهدی تصریح کرد: از طرح‌های اجرا شده ۶ طرح در قالب مشاغل خانگی و ۲۱ طرح خودکفایی است.
  وی از بهره‌مندی ۱۸۲ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال از مزایای بیمه تامین اجتماعی خبر داد و بیان کرد: بیمه تامین اجتماعی مجریان طرح‌های اشتغال از طرح‌های کمیته امداد و با هدف حمایت همه جانبه از طرح­های خودکفایی اجرایی مددجویان و بیمه اجتماعی مشمولین طرح­های خودکفایی اجرایی می‌شود.
  مدیر کمیته امداد شهرستان شازند در ادامه از تولید ۱۰۰ متر مربع فرش توسط مددجویان خبر داد و افزود: از فروش این تعداد فرش یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون ریال عاید خانواده‌ها شده و در حال حاضر یک هزار و ۲۸۰ طرح در سرفصل‌های کشاورزی و دامپروری و صنایع دستی و صنعتی و صنفی و خدمات تحت نظارت ناظران این شهرستان فعالیت می‌کنند.
  مشهدی برگزاری دوره‌های آموزشی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای ارتقای سطح آگاهی مجریان عنوان کرد و گفت: در ۵ ماهه سال جاری ۸۰ نفر از آموزش‌ها بهره‌مند شده و برای این منظور مبلغ ۵۹ میلیون و ۳۴۲ هزار ریال هزینه شده که ۲۶ نفر در زمینه کار آفرینی، ۴۶ نفر در زمینه پایدار سازی و ۸ نفر در زمینه مهارت آموزی است.

  خبر ۹ شهریور ۹۵ : ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ هزار مددجو در سال جاری

  رمضان باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بهاباد با با بیان اینکه در سال گذشته در راستای توانمندسازی مددجویان اقدامات ارزنده‌ای انجام شد، اظهار داشت: در سال گذشته ۱۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به ۱۲۹ مورد از طرح‌های اشتغال مددجویان شهرستان بهاباد پرداخت شد که بیش از ۳ میلیارد ریال از این میزان، از اعتبارات صندوق اشتغال و مابقی از محل تسهیلات بانکی بوده است.
  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بهاباد با اشاره به اینکه در ۵ ماهه نخست امسال ۶۴ نفر از مددجویان تسهیلات دریافت کردند، گفت: امسال ۹ میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد بهاباد پرداخت شد.
  وی عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) به دنبال کاهش میزان فقر و ناتوانی مالی در جامعه است و طرح‌‌های ایجاد شده در زمینه‌‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت‌های صنفی، خدمات و سایر موارد برای خانواده‌های تحت حمایت اجرا می‌شود.
  مدیر کمیته امداد امام خمینی ره بهاباد اظهار داشت: کمیته امداد بهاباد اهتمام ویژه‌ای در زمینه‌های مختلفی از طریق استعدادسنجی، مهارت‌آموزی، ارائه تسهیلات اشتغال و نظارت بر طرح‌های ایجاد شده دارد و امیدواریم بتوانیم با انجام این کارها در زمینه اشتغال و خودکفایی نتایج مطلوبی به دست آوریم.
  مدیر کمیته امداد شهرستان بهاباد گفت: کمیته امداد شهرستان در نظر دارد که خانواده‌های تحت حمایت را به سمت خوداتکایی و استقلال اقتصادی سوق دهد و برای این امر نیازمند همکاری و پشتیبانی مسئولان است تا در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.
  وی به کلاسهای حرفه آموزی و فنی و حرفه‌ای جهت آموزش مجریان طرحهای خود کفایی اشاره کرد و گفت: یکی از اهدافی که در کمیته امداد دنبال می‌شود توانمندی و خوداتکایی خانواده‌های تحت حمایت و جلوگیری از بازگشت آنان به چرخه حمایتی است و می‌توان گفت که حرفه‌آموزی مددجویان و فرزندان خانواده‌های تحت حمایت تاثیرات بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار دارد چرا که این کارگاه‌های آموزشی بر اساس استعداد و علاقه آنان برگزار می‌شود.
  وی توانمندسازی وایجاد اشتغال مددجویی را از مهمترین اولویتهای این نهاد برشمرد و افزود: پرداخت وامهای اشتغال، نظارت مستمر بر طرح‌های خودکفایی، حمایت از کارآفرینان، پرداخت حق بیمه کارفرمایان در حمایت از خودکفایی مددجویان است.

  خبر ۲۷ مرداد ۹۵ : ۱۸۰۰ طرح اشتغال برای مددجویان اردبیلی اجرا می‌شود

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، منصور سیفی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیته راهبردی توسعه روستایی در اردبیل اظهار داشت: مددجویان تحت حمایت ۱۲ درصد از دام سبک و سنگین استان را در اختیار دارند که سرمایه‌ای بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان را شامل می‌شود.
  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷۷ هزار راس دام سبک و ۴۶ هزار راس دام سنگین در اختیار مددجویان است، بیان کرد: کمیته امداد پس از بررسی ظرفیت منطقه و استعداد مددجویان طرح‌های اشتغال را برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت اجرا می‌کند که این امر نتایج درخشانی را در پی داشته است.
  قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: کمیته امداد استان اردبیل از ابتدای فعالیت خود در سال ۷۲ تاکنون، ۳۷ هزار و ۳۹۴ فرصت شغلی را برای مددجویان و افراد نیازمند ایجاد کرده که ۱۷ هزار طرح که ۴۷ درصد از مجموع طرح‌های اشتغالزایی را شامل می‌شود مربوط به مناطق روستایی است.
  سیفی با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان یک سیاست راهبردی توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را با ضریب محرومیت بالا در ایجاد فرصت‌های اشتغال پایدار و خدمات حمایتی مورد هدف قرار داده است، افزود: در سال ۹۵ یک ‌هزار و ۸۰۰ طرح اشتغال نیز برای مددجویان اجرایی می‌شود که ‌۸۸۷ مورد از این طرح‌ها مربوط به مناطق روستایی است که با رویکرد توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش انجام خواهد شد.
  وی گفت: کمیته امداد برای اجرای این طرح‌ها در گام نخست استعدادسنجی و شناسایی خانواده‌ها و بحث آموزش قبل از اجرای طرح‌ را مورد توجه قرار داده به طوری که با همکاری مراکز فنی و حرفه‌ای سعی داریم تا افراد آموزش‌دیده و مهارت‌آموز را به توانمندی واقعی برسانیم.
  قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل با تاکید بر ضرورت حمایت از خانواده‌های نیازمند به ویژه در مناطق روستایی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اظهار کرد: نگاه کمیته امداد توانمندسازی همراه با آموزش و رشد و توسعه برنامه‌های فرهنگی و تقویت ایمانی خانواده‌ها به شکل پایدار است که در این راستا سعی می‌کنیم مددجویان را تحت حمایت قرار دهیم.
  سیفی بیان کرد: ۵۰ درصد از ۱۶ هزار خانوار تحت حمایت  پالایش شده کمیته امداد، قادر به اجرای طرح‌های اشتغال پایدار هستند تا از این طریق به استقلال اقتصادی دست یافته و از چرخه حمایتی امداد خارج شوند.
  وی با اشاره به اینکه این نهاد در یک‌ هزار و ۱۹۶ روستای تابعه استان خدمات متعدد به مددجویان ارائه کرده و حضور فعال دارد،  افزود: با شناسایی رشته‌های اولویت‌دار و قابل اجرا در مناطق روستایی درصدد هستیم تا اشتغالی پایدار و مناسب را در روستاها با اولویت مناطق محروم ایجاد کنیم.

  خبر ۲۰ تیر ۹۵ : بیش از ۷۲ میلیارد ریال برای طرح های اشتغالزایی کمیته امداد فسا هزینه شد

  محمد بهزادی، شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: این طرح ها شامل ۲۹۴ طرح دامداری، ۹۰ طرح خدماتی، ۵۸ طرح صنایع دستی، ۱۱ طرح کشاورزی و دو طرح صنفی و صنعتی است.
  وی افزود: برنامه های اشتغالزایی و خودکفایی کمیته امداد به گونه ای تدوین شده تا مددجویان بتوانند در چهار گروه اصلی کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، صنفی، صنعتی و خدمات فعالیت کنند.
  مدیر کمیته امداد شهرستان فسا ادامه داد: همچنین پارسال یک هزار و ۳۰۲ نفر از مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی در کلاس های آموزشی و حرفه آموزی شرکت کردند.
  بهزادی اظهار داشت: این کلاس های آموزشی زیر نظارت مراکز فنی و حرفه ای شهرستان فسا برگزار شد و مددجویان در پایان دوره آموزشی موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای شدند.
  وی بیان کرد: این دسته از مددجویان می توانند از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال بهره مند شوند.
  شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

  خبر ۲۰ تیر ۹۵ :هزینه‌های مجریان طرح‌های اشتغالی کمیته امداد ایذه پرداخت شد

  محمدرضا پرویز پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایذه اشاره به پرداخت هزینه‌های بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و تحت پوشش و مجریان طرح‌های اشتغالی اظهار کرد: این طرح جزو برنامه‌های توانمندسازی مددجویان به حساب می‌آید و از این روش برای خارج شدن تدریجی مددجویان از زیر پوشش استفاده می‌شود.
  وی با اشاره به پرداخت حق بیمه ۴۷۸ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش افزود: این مبلغ به‌حساب تامین اجتماعی واریز شد.
  رئیس کمیته امداد شهرستان ایذه با اشاره به تاثیر بیمه در وضعیت درمانی افراد تحت پوشش خاطرنشان کرد: وارد شدن بیمه به کار درمان افراد تحت پوشش یک تحول بزرگ را در کم کردن هزینه‌های درمانی، توانمندی آنها و تقویت اقتصاد به‌عمل آورد.
  پرویز پور با اشاره به اینکه تمام تلاش‌ها برای محقق شدن عدالت اجتماعی، ایجاد امنیت و فقر‌زدایی است تصریح کرد: عوامل ذکر شده از با اهمیت‌ترین تاثیرات بیمه برای مددجویان این نهاد است که به‌صورت برنامه‌ریزی شده در حال انجام شدن است.
  وی در ادامه با اشاره به ارائه خدمات برای رفع مشکلات آب برخی از مددجویان گفت: به منظور ذخیره‌سازی آب، تعداد ۲۰ مخزن یک هزار لیتری خریداری و در اختیار نیازمندان تحت پوشش قرار گرفت.
  پرویز پور در پایان عنوان کرد: این مخازن بیشتر برای مناطق دور دست و صعب‌العبور در نظر گرفته شد و ارزش آنها ۵۰ میلیون ریال بوده است.

  خبر ۲۹ اردیبهشت ۹۵ : پرداخت وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد نهاوند

  رئیس کمیته امداد نهاوند، گفت : در سال ۹۴ مبلغ ۳۵ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال وام خودکفایی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان نهاوند پرداخت شده است .‌
  علی کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: از این میزان وام پرداخت شده، ۱۳ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال از محل کمک‌های مردمی و مبلغ ۲۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال از منابع بانکی به مدد جویان پرداخت شده است .
  وی تاکید کرد: از آغاز اجرای طرح خودکفایی و اشتغال در کمیته امداد تاکنون تعداد ۸ هزار و ۶۳۴ فقره  وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد ‌نهاوند پرداخت شده و همچنین در سال ۹۴ تعداد ۳۹۰ فقره وام خودکفایی به مددجویان زیرپوشش ‌پرداخت شده که از این تعداد وام خودکفایی تعداد  ۲۰۳ فقره وام از منابع کمک‌های مردمی و تعداد ۱۸۷ فقره وام از منابع بانکی به مددجویان پرداخت شده است.
  وی تصریح کرد: این وام‌ها در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، خرید خودرو ، صنایع دستی و غیره پرداخت شده و مددجویانی که وام خوداشتغالی دریافت کرده‌اند در قالب فعالیت‌هایشان تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به صورت کوتاه‌مدت و بلند‌مدت قرار گرفته‌اند‌.
  کاویانی افزود: طرح‌هایی که توسط وام‌های خوداشتغالی  ایجاد شده هر ۱۵ روز یک بار توسط کارشناسان کمیته امداد تحت نظارت و بازرسی قرار می‌گیرند که در همین راستا در سال ۹۴ تعداد نظارت فنی بر طرح‌های خوکفایی نه هزار و ۵۷۵ مورد بوده است.
  وی در ادامه افراد زیرپوشش این نهاد را ۵ هزار و ۲۰۴ خانوار عنوان کرد و گفت: در شهرستان نهاوند ۵ هزار و ۲۰۴ خانوار به تعداد ۹ هزار و ۹۸۶ نفر زیرپوشش کمیته امداد قرار  گرفته‌اند و همچنین مددجویان زیرپوشش طرح شهید رجایی شهرستان نهاوند نیز یک هزار و ۳۶۵ خانوار به تعداد دو هزار و ۷۱۳ نفر می باشند.
  رئیس کمیته امداد نهاوند تاکید کرد: ۱۰ درصد خانوارهای شهرستان نهاوند زیرپوشش کمیته امداد هستند و از نظر تعداد نفرات ۶ درصد جمعیت شهرستان نهاوند زیرپوشش این نهاد قرار گرفته‌اند‌.
  کاویانی در ادامه به واحد درمان کمیته امداد شهرستان نهاوند اشاره کرد و افزود: تعدا مددجویان بیمه شده شهری ۲ هزار و ۴۵۰ نفر، کودکان سوء تغذیه زیرپوشش ۱۹۰ نفر، تعداد مراکز طرف قرارداد ۱۹ مورد، بیمه شده تأمین اجتماعی هزار و ۱۱۵ نفر و مستمری بگیر تأمین اجتماعی ۱۰۲ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.
  وی به فعالیت‌های عمرانی کمیته امداد شهرستان نهاوند اشاره کرد و گفت: در قالب فعالیت‌های عمرانی کمیته امداد شهرستان نهاوند در بحث مسکن و ساختمان فعالیت‌های متعددی از جمله کمک به خرید مسکن، احداث مسکن ، نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان ، احداث سرویس های بهداشتی و غیره با اعتباری در حدود ۶ میلیارد ریال انجام شده است.
  کاویانی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ توسط مددجویان کمیته امداد نهاوند ۵۵۰ متر فرش بافته شده است عنوان کرد: در سال ۹۴ توسط مددجویان کمیته امداد شهرستان ۵۵۰ متر مربع فرش به ارزش ۴ میلیارد و ۲۵۶ میلیون ریال بافته شده و  در سال ۹۴ سه آموزشگاه فعال قالی بافی در شهرستان به ۱۳۵ نفر مددجو آموزش قالیبافی دادند.
  رئیس کمیته امداد نهاوند گفت: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۲۰ نفر از دانش‌آموزان و تعداد ۱۹۶ نفر از دانشجویان ‌نهاوند زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات فرهنگی و آموزشی این نهاد بهره‌مند می‌شوند و در سال ۹۴ نیز تعداد ۲ هزار و ۸۰۴ نفر از مددجویان شهرستان از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شدند‌.

  خبر ۲۸ اردیبهشت ۹۵ : اشتغال پایدار، مهم ترین برنامه کمیته امداد

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد، ظهر امروز (۲۷ اردیبهشت) در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان، گفت: امداد رسانی و خدمات رسانی به محرومین کار تخصصی و ذاتی کمیته امداد است.
  وی اظهار داشت: کمیته امداد جهت ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج، تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب‌ های فردی و اجتماعی بین جوانان در شرف ازدواج و زنان سرپرست خانوار خدمات مختلفی ارائه می دهد.
  محبی، اظهار داشت: طرح تأمین جهیزیه نوعروسان و هدیه به دامادهای تحت حمایت از جمله طرح های مشارکتی کمیته امداد در این زمینه است.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد، حجم محرومیت در استان را بسیار بالا عنوان و خاطرنشان کرد: ۳۴ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان است که از این تعداد، ۱۸ هزار خانوار در مناطق محروم با ضریب محرومیت هفت و هشت زندگی می کنند.
  وی با اشاره به اینکه منابع اختصاصی این نهاد جوابگوی همه نیازمندی های افراد تحت حمایت نیست، افزود: ۶۷۰ پرونده هدیه ازدواج و یک هزار و ۳۰۰ پرونده جهیزیه پشت نوبت داریم و منتظر دریافت خدمات و تسهیلات ازدواج از کمیته امداد هستند که امیدواریم با حمایت خیرین و جلب مشارکت‌ های مردمی، این تعداد افراد از تسهیلات جهیزیه بهره مند شوند.
  محبی، به وام های قرض الحسنه پرداختی کمیته امداد اشاره و یادآور شد: در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۸۰۰ نفر در انتظار دریافت تسهیلات قرض الحسنه هستند که در این زمینه با کمبود اعتبار مواجه هستیم.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد، گفت: راه اندازی صندوق الحسنه امداد راهکاری برای جلب مشارکت خیرین و مردم برای سرمایه گذاری در این زمینه است تا خیرین اعتبارات خود را در این صندوق سرمایه گذاری کنند.
  وی تأمین هزینه های درمانی ۹۰۰ بیمار خاص و صعب العلاج را از دیگر نیازمندی های این نهاد برشمرد و خواهان همکاری خیرین در این زمینه شد.
  محبی، توجه به مسائل فرهنگی خانواده ها را یکی دیگر از مهم ترین برنامه های کاری این نهاد برشمرد و عنوان کرد: با توجه به شرایط جامعه هدف، توجه به مسائل فرهنگی، بینشی، اعتقادی و آشنایی با معارف غنی اسلام با پیاده کردن نظام جامع تربیتی در دستور کار این نهاد قرار دارد.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل کمیته امداد خدمات رسانی به نیازمندان و توانمند کردن آنان است، تاکید کرد: تلاش برای رفع وابستگی خانواده ها به کمیته امداد از طریق اشتغال پایدار در دستور کار قرار داشته و از اقدامات مهم این نهاد است.
  وی عنوان کرد: سیاست توانمندسازی اقتصادی خانواده ها با اجرای ۲ هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال در سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در سطح خانواده ها با جدیت اجرا شد.
  محبی گفت: در این راستا یک هزار و ۸۸ خانوار مددجو در سال گذشته به خودکفایی رسیده و از گردونه حمایت کمیته امداد خارج شدند.

  خبر ۲۸ اردیبهشت ۹۵ : اختصاص حدود ۴۰ هزار میلیارد به اشتغال مددجویان کمیته امداد

  به گزارش خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین»، منوچهر رزم‌جو،‌ قائم‌مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست با خبرنگاران منتخب کشور در استان فارس به طرح های اشتغال و کودکفایی این کمیته حمایتی در استان فارس اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به عنوان بزرگترین نهاد حمایتی کشور, بیش از ۴ میلیون نفر را در قالب یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانواده در سراسر کشور پشتیبانی میکند.
  وی با اشاره به طرح های اخیر این کمیته در حوزه  توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت اشاره کرد و گفت: در رویکرد جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) بر خروج هرچه سریع‌تر مددجویان از پوشش کمیته امداد تاکید شده است که این مهم بدون توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی خانوارهای تحت پوشش، امکانپذیر نمی شود. تلاش ما این است که همزمان با انجام اقداماتی در راستای خودکفایی این خانواده‌ها و همچنین سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را گسترش دهیم.
  رزم جو با تاکید براین نکته که در برنامه ۵ ساله بیش از ۶۱۶ هزار طرح اشتغال در بخش‌های کشاورزی، دامداری و خدمات صنفی و صنعتی در استان فارس انجام شده است گفت:بیش از ۴۰۰ هزار نفر در این میان به خودکفایی رسیده و از پوشش امداد خارج شدند.
  قائم‌مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد سهم ۱۲درصدی در بخش حمل و نقل سبک و سهم ۸ درصدی تولیدات لبنی و گوشتی کشور دارند،‌ افزود: مددجویان کمیته امداد بیش از ۱۳۰ هزار متر مربع فرش و گلیم تولید کرده که بخش عمده آن از نظر کیفی در حدی قرار داشتند که به خارج از کشور صادر شد.
  از بودجه ۳۸هزار میلیارد ریالی تا وام های اشتغال یک میلیارد ریالی
  منوچهر رزمجو,قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص اعتبارات سال جاری این نهاد در حوزه کارآفرینی و اشتغال گفت: امسال حدود ۱۰۰۰ میلیارد در قانون بودجه به منظور اشتغال مددجویان در نظر گرفته شده است و مقرر شد ۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق اشتغال و ۲۳۰۰ میلیارد تومان نیز از محل تفاهم نامه منعقد شده با وزارت رفاه به این مبلغ افزوده شود.
  وام ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی کمیته امداد برای اشتغال مددجویان
  رزمجو به ارائه توضیحاتی در مورد کمترین و بیشترین میزان تسهیلات در حوزه اشتغال پرداخت و گفت: هم اکنون کمترین تسهیلات ارائه شده به میزان ۵ میلیون تومان است که به حوزه اشتغال خانگی تعلق می‌گیرد و بیشترین آن تا سقف ۷۵ میلیون تومان، به طرح‌های کارآفرینی ارائه می‌شود. همچنین در طرح‌های بزرگتر نیز از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلاتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نیز به این طرح‌ها تعلق می‌گیرد. همچنین امیدواریم با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم در سال جاری ۲۴۶ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.
  پایداری ۸۵درصد مشاغل کمیته امداد امام خمینی(ره)
  وی با تاکید بر اینکه مدیریت جدید امداد سعی دارد تا این کمیته را از یک نهاد حمایتی به یک نهاد کارآفرین و توانمندساز تبدیل کند، افزود: خوشبختانه در کمیته امداد امام خمینی (ره) با تعریف مدل مشخصی در موضوع اشتغال و خودکفایی توانستیم کسب و کارهای خرد را رونق دهیم و آمارهای به دست آمده حاکی از آن است که بیش از ۸۵ درصد از طرح‌های اشتغال اجرا شده، علاوه بر پایدار بودن، رو به توسعه نیز هستند.
  رزم جو به برنامه‌ریزی ۵ مرحله‌ای اشتغال مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: شناسایی استعداد، مشاوره‌های شغلی، آموزش مهارت، پرداخت تسهیلات و تمهیدات بازاریابی محصولات، ۵ گام کمیته امداد است که در راستای توانمندسازی و اشتغال پایدار خانوارهای تحت پوشش اجرا می شود و اجرای این گام‌ها توانسته کمیته امداد را از سایر نهادهای ارائه دهنده تسهیلات اشتغال متفاوت کند.
  به دنبال گسترش مشاغل پایداریم
  رزمجو همچنین بر ضرورت استعداد سنجی مددجویان به منظور رسیدن به اشتغال پایدار و مهارتی تاکید کرد و افزود:به دنبال آن هستیم که از ریال به ریال سرمایه‌گذاری انجام شده در طرح‌های اشتغال مددجویان، به درآمد پایدار خانوارهای تحت پوشش برسیم و بر اساس این گام‌ها نسبت به اجرای طرح‌های پایدار حرکت می‌کنیم.
  قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه به تشریح طبقه بندی سطوح اشتغال زایی این نهاد پرداخت و گفت: در اولین و پایین ترین سطح, طرح‌های کار انگیزی قرار دارد که برای خانوارهای کم استعداد و کم توان درنظر گرفته شده؛ در سطح دوم طرح‌های توان افزایی و در سطح سه، طرح‌های خودکفایی قرار دارند و در بالاترین سطح نیز طرح کارآفرینی که شامل طرح‌های مستعد توسعه می‌شود.
  تنها ۲ درصد مددجویان بدحسابند
  قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر از اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد داد و گفت: تسهیلات ارائه شده به مددجویان در بخش اشتغال کاملاً به صورت قرض‌الحسنه ارائه می‌شود.
  وی افزود: خوش حسابی مددجویان در بازپرداخت اقساط تسهیلات به اندازه‌ای است که بانک‌های عامل از اعطای این تسهیلات به مددجویان کمیته امداد استقبال می‌کنند و طبق آخرین برآورد انجام شده تنها ۲ درصد از تسهیلات ارائه شده به مددجویان مشمول معوقات بانکی شده است.
  وی با اشاره به حمایت کمیته امداد از طرح‌های دانش‌بنیان نیز گفت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و گیاهان دارویی و حمایت از مددجویانی که در این مسیر ورود می‌کنند از جمله این موارد است و امسال حداقل ۳۰۰ هزار نفر از مددجویان، از سوی مراکز فنی و حرفه‌ای تحت آموزش قرار می‌گیرند و نگاه ما به این افرا د به چشم سرمایه‌های ارزشمندی است که باید در مسیر درست هدایت شوند.
  رزمجو همچنین به آموزش های این کمیته در حوزه دانش آموزی اشاره کرد و گفت: برای دانش‌آموزان آموزش‌های مهارتی در زمان فراغت از تحصیل در فصل تابستان را پیش بینی کرده ایم.
  وی در پایان با اعلام این که بیش از ۸۵ درصد از مشاغل راه اندازی شده توسط کمیته امداد امام خمینی, پایدار بوده اند ابراز امیدواری کرد که با اقدامات آموزشی و رفع موانع موجود، به اشتغال پایدار صددرصدی خواهیم رسید.

  خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۵ : امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد و مرکز ملی فرش ایران برای اشتغال مددجویان

  به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی(ره)،تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و مرکز ملی فرش ایران به امضای محمد امید، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد و حمید کارگر، رئیس مرکز ملی فرش ایران رسید.
  محمد امید، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: رویکرد اصلی کمیته امداد در راستای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان است و این نهاد با اجرای طرح‌های اشتغال خرد و خانگی و ارائه تسهیلات زمینه خودکفایی جامعه هدف را فراهم می‌کند. سال گذشته یک‌صد هزار خانوار تحت حمایت توانمند و از چرخه حمایتی کمیته امدادخارج شده‌اند بهطوریکه ۱۰تا ۱۵ درصد آنها در حوزه فرش دستباف و قالیبافی فعالیت داشتند.
  امید افزود: در صورت تامین اعتبارات لازم ۷۵درصد اعتبارات امداد در حوزه اشتغال و توانمندی مددجویان متمرکز خواهد شد به طوری که در تلاشیم ۲۰درصد آن را به بخش فرش دستباف و صنایع دستی هدایت کنیم. بافت فرش در کمیته امداد سابقه طولانی دارد و همکاری‌های مشترک با مرکز ملی فرش ایران و استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر می‌تواند در ارتقاء جایگاه هنر-صنعت فرش دستباف کشور نقش بسزایی داشته باشد. جذب هیات‌های تجاری، برگزاری نمایشگاه‌ها، تجاری سازی تولیدات و صادرات به کشورهای هدف از جمله موارد همکاری‌های این نهاد با مرکز ملی فرش ایران خواهد بود.
  حمید کارگر، رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز با بیان اینکه تولید فرش دستباف داخلی و استفاده از الگوهای بومی و ملی نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: تامین بخش عمده مواد اولیه آن در داخل کشور، ایجاد اشتغال گسترده با سرمایه گذاری اندک، داشتن ارزش افزوده بالا، داشتن مهارت فنی و دانش تولید و ارز آور بودن آن می‌تواند اثرگذاری را در تحقق اقتصاد مقاومتی بالا ببرد. تولید و صادرات فرش دستباف، می‌تواند باعث رونق اقتصادی کشور، اشتغال‌زایی و ارز آوری و نیز در پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها موثر باشد.
  کارگر افزود: هم افزایی مرکز ملی فرش ایران با کمیته امداد می‌تواند موجب تولید هدفمند فرش دستباف و بهبود فرایندهای تولید تا تجارت آن باشد. کمیته امداد با فعالیت گسترده در سراسر کشور، داشتن نیروی انسانی فعال در حوزه فرش دستباف و ظرفیت مناسب برای تولید متمرکز می‌توانند با مشارکت و همراهی مرکز ملی فرش ایران نقشه راه مناسبی در تولیدمتمرکز، هدفمند و با کیفیت و توسعه صادرات پایدار به کشورهای هدف ترسیم کنند.
  براساس این تفاهم نامه مرکز ملی فرش ایران متعهد به انتقال دانش فنی ساخت و به کارگیری دستگاه دار قالیبافی بهینه برای مددجویان، برگزاری آموزش‌های مورد نیاز ناظران، تخصیص تسهیلات بانکی از محل اعتبارات متمرکز، نظارت بر تولیدات مددجویان دارای گواهی آموزشی، معرفی کارشناس استعداد سنجی، هماهنگی با اتحادیه‌ها و تشکل‌های فرش دستباف در استان‌ها و معرفی کارآفرینان مورد تایید برای ایجاد خوشه‌ها در زمینه‌های مختلف شد.
  اختصاص بودجه برای به روز رسانی و بهینه شدن ساختار طرح و نقشه فرش‌های تولیدی، استعدادسنجی و برآورد نیازهای آموزشی بهره برداران تحت پوشش،به کارگیری توان تخصصی انجمن طراحان فرش دستباف در استان‌ها از جمله تعهدات کمیته امداد در این تفاهم نامه است. مدت اعتبار این تفاهم نامه سه سال و با موافقت طرفین قابل تمدید است.

  خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۵ : اجرای ۱۰۷ طرح اشتغال مددجویی از محل اعتبارات بانک ملت

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) استان کهگیلویه و بویراحمد، امروز (۲۶ اردیبهشت) در نشست با مدیر عامل بانک ملت این استان، گفت: ایجاد اشتغال و خودباوری بین مددجویان، اولویت کار کمیته امداد است.
  وی اظهار داشت: خودکفایی و اشتغال مددجویان کمیته امداد با ارائه تسهیلات برای اجرای طرح های اشتغال زایی، یکی از مهم ترین برنامه های این نهاد است.
  محبی، با اشاره به اینکه ۳۰درصد از کل اعتبارات ابلاغی بانک ملت پرداخت شده، افزود: از ابتدای سال گذشته تاکنون، ۱۰۷ طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد استان اجرا شده است.
  این مسئول حمایتی، اعتبار هزینه شده در این زمینه را ۱۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: امید است با همکاری بانک ملت بتوانیم مابقی اعتبارات را جهت ارائه تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان جذب کنیم.
  محبی، با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان ۱۷ و هفت دهم است، خواستار همکاری و همراهی مجتمع های اقتصادی و بانکها در این خصوص شد.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) استان کهگیلویه و بویراحمد، یادآور شد: تلاش ما این است که بستری برای حل مشکلات مددجویان فراهم کرده و آنها به سمت اشتغال روی بیاورند و با توانمندی و خودکفایی از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شوند.
  وی با تقدیر از همکاری ها و تعاملات بین بانک ها و کمیته امداد، اظهار داشت: بانک ‌ها به سهم خود حضوری خوب و فعال در برنامه های کمیته امداد داشته و دارند و همواره در راه کمک به پیشبرد اهداف این نهاد یاریگر ما بوده اند که امیدوارم این همکاری ها توسعه یابد.
  قوام دوستانی، مدیرعامل بانک ملت استان کهگیلویه و بویراحمد، هم در این نشست با بیان اینکه خدمات کمیته امداد برای دستگیری از نیازمندان قابل تقدیر است، گفت: ما وظیفه داریم تا جایی که ممکن است در برنامه های مشارکتی کمیته امداد برای کمک به نیازمندان همکاری کنیم.
  دوستانی، به موفقیت طرح های اشتغال زایی کمیته امداد برای مددجویان اشاره و اظهار داشت: کمیته امداد در راستای اشتغال مددجویان اقدامات موثری انجام داده و در این زمینه نیاز است که همه ادارات و به خصوص بانک های عامل وارد عمل شده و مشکل اشتغال نیازمندان جامعه را حل کنند.
  وی با بیان اینکه سهمیه اختصاصی تسهیلات اشتغال بانک ملت برای مددجویان و نیازمندان نزدیک به ۲۵۰ طرح بود، گفت: ۱۵۰ پرونده تکمیل و به شعب بانک در استان معرفی و ۵۰ پرونده دیگر نیز تا پایان خردادماه معرفی می شوند.   مدیرعامل بانک ملت استان کهگیلویه و بویراحمد،  به خدمات الکترونیک بانک اشاره کرد و افزود: تمامی زمینه ها را در این خصوص فراهم می کنیم تا به صورت مطلوب تری خدمات خود را ارائه دهیم.

  وی با اشاره به اینکه به منظور همکاری با کمیته امداد و کمک به مددجویان این نهاد از هیچ کوششی دریغ نمی کند، گفت: آمادگی داریم تا همپای کمیته امداد در رفع فقر در استان قدم برداریم.

  دوستانی، گفت: برای مجموعه بانک ملت بزرگترین افتخار است که در راه ارائه خدمت به قشر محروم جامعه با کمیته امداد همکاری داشته باشد.

  خبر ۲۶ اردیبهشت ۹۵ : وام‌های ‌۲۰ میلیون تومانی اشتغالزایی به مددجویان‌کمیته امداد

  به گزارش ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح در حاشیه افتتاح نمایشگاه طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان مورد حمایت کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و اشتغال اجرا شده از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بانک صادرات ایران که با حضور مدیرعامل بانک صادرات برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی و رویکرد اساسی کمیته امداد خودکفایی و خوداشتغالی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد است. وی ادامه داد: برداشت ما آن است که اکثر خانواده‌های تحت پوشش این نهاد می‌توانند بدون اتکاء به کمک مردم و یارانه‌ها روی پای خود بایستند، درآمدی پیدا کنند و از نظر اقتصادی مستقل شوند.
  رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در ادامه گفت: از سال ۹۴ طی تعاملی که با بانک‌ها داشتیم این رویکرد تقویت شد و با همت بانک صادرات ۱۶۰ میلیارد تومان به ۱۵ هزار خانواده تحت پوشش این نهاد تسهیلات ارائه شد.
  فتاح در ادامه عنوان کرد: این تسهیلات از ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان بوده است که تحت عنوان وام‌های اشتغالزایی به صورت قرض‌الحسنه به مددجویان پرداخت شد.
  وی ادامه داد: در سال ۹۴، ۱۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۲۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شد. رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در ادامه ضمن بیان آنکه همواره تعدادی از مددجویان تحت پوشش این نهاد از طریق خودکفایی و اشتغالزایی از تحت پوشش خارج می‌شوند، افزود: وظیفه کمیته امداد و بانک‌ها حمایت از نیازمندان است تا بتوانیم با اشتغالزایی برای این قشر زمینه خودکفایی آنان را ایجاد کنیم. فتاح در ادامه به جلسه دو هفته گذشته شورای اشتغال که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد اشاره کرد و گفت: در سال ۹۴، ۱۲۰ هزار اشتغالزایی سهم کمیته امداد بود که تمامی آن محقق شد و در جلسه دو هفته گذشته شورای اشتغال نیز تصویب شد که کمیته امداد در سال ۹۵، ۲۶۶هزار اشتغال همراه با همین تعداد تسهیلات را ایجاد کند که امیدواریم در این راه تمامی بانک‌ها نیز همراهی بیشتری با ما داشته باشند.
  وی گفت: در سال جاری میزان مستمری مددجویان افزایش نمی‌یابد اما به طور کلی خدمات کمیته امداد به این قشر افزایش می‌یابد.
  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) درخصوص بازپرداخت وام‌ها و تسهیلات مددجویی به بانک‌ها نیز اظهار داشت: وام‌ها و تسهیلاتی که به مددجویان پرداخت می‌شود را تضمین می‌کنیم و به عنوان کمیته امداد امام‌خمینی پشتوانه آنان هستیم. در ادامه این مراسم، اسماعیل لله‌گانی، مدیرعامل بانک صادرات در جمع خبرنگاران، گفت: بانک صادرات طی پنج سال گذشته در قالب طرح‌های اشتغالزایی امداد ۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات را به مددجویان این نهاد پرداخت کرده است. وی ادامه داد: ۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد با استفاده از تسهیلات بانک صادرات از پوشش این نهاد خارج شده‌اند.

  خبر 18 اردیبهشت 95 : پیش بینی منابع ۱۰۰۰ میلیاردی تومانی به کمیته امداد

  منوچهر رزمجو قائم قائم مقام معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اهمیت اشتغال و توانمند‌سازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اصلی کمیته امداد بحث توانمندسازی اقتصادی خانواده‌هاست چرا که بر این اساس خانواده می‌تواند با تلاش و کوششی که انجام می‌دهد و آموزش‌هایی که فرامی‌گیرد اشتغال برای آن ایجاد شود و هدف از طرح‌های اشتغال کمیته امداد کسب درآمد برای این خانواده‌هاست.
  وی افزود: رویکرد جدید مدیریت این است که خانواده‌های تحت پوشش بتوانند با آموزش و اشتغال‌زایی به توانمندی‌ برسند تا از تحت پوشش کمیته امداد خارج شوند و به عبارتی از یک عنصر مصرف کننده به عنصری مولد تبدیل شوند.
  رزمجو تأکیدکرد: این بخش بر اساس یک مدل شکل می‌گیرد به این صورت که ابتدا افراد شناسایی می‌شوند و پس از ارائه مشاوره به ویژه مشاوره‌های شغلی، آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌آموزی در نهایت صاحب شغل می‌شوند.
  قائم مقام معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، تصریح کرد: این کار از ۲ طریق؛ معرفی به موسسات و کارخانه‌ها و دیگری پرداخت تسهیلات در غالب مشاغل خرد، کوچک و خانگی است و به مدت ۵ سال به وسیله کارشناسان متخصص کمیته امداد مورد نظارت و بازدید قرار می‌گیرد.
  رزمجو با بیان اینکه گام بعدی در این مدل اشتغال، کمک به بازاریابی و فروش محصولات زنان کارآفرین است، گفت: سال گذشته ۱۲۶ هزار فرصت شغلی ایجاد شد که ۱۰۶ هزار مورد آن از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بوده است.
  وی افزود: منابعی که در اختیار کمیته امداد قرار گرفت از منابع قرض‌الحسنه بانک‌های عامل است که بر اساس قانون بودجه سال۹۵ به کمیته امداد تخصیص یافت.
  رزمجو در ادامه گفت: از میان یک هزار و ۷۵۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد ۶ درصد زنان سرپرست خانوار هستند و سال گذشته بیش از ۷۰ هزار زن سرپرست خانوار آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی را فراگرفته‌اند.
  وی در ادامه بیان کرد: سال گذشته ۴۴ هزار و ۵۲۰ مورد وام اشتغال‌زایی با اعتباری بالغ بر ۴۶۵ میلیارد تومان به زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است و علاوه بر آن ۱۰ هزار نفر هم از طریق کاریابی صاحب شغل شده‌اند.
  قائم مقام معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره)، با بیان اینکه حجم بسیاری از صنایع دستی و مشاغل خانگی به وسیله بانوان انجام می‌شود، افزود: سال گذشته ۸۳۰ هزار متر مربع فرش و گلیم با ارزشی بالغ بر ۱۰۵ میلیارد تومان صنایع تولیدی این زنان بوده است.
  وی در خصوص برنامه‌های سال ۹۵ کمیته امداد، یادآور شد: تفاهم‌نامه‌هایی تنظیم شده تا با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر برای بحث آموزش و تنوع‌بخشی به اشتغال و خودکفایی به سمت طرح‌های دانش‌بنیان برویم و امیدواریم تا پایان سال، ۵ درصد از طرح‌های دانش‌بنیان اجرا شود.
  رزمجو در پایان گفت: یکی دیگر از اقدامات طرح‌های مبتنی بر IT، آموزش‌های خاص و توسعه نیروگاه‌های کوچک خانگی است و در این راستا مجلس و دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها را در بودجه امسال خود به کمیته امداد و در جهت توسعه اشتغال مددجویان پیش‌بینی کرده تا مورد استفاده قرار بگیرد.

  خبر 18 اردیبهشت 95 : خروج ۱۰ درصد مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از چرخه حمایت

  به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه،عنایت رحیمی‌نیا ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان از عملکرد بانک‌ها در همکاری با کمیته امداد ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: بانک‌ها در مجموع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی همکاری خوبی با مددجویان این نهاد داشتند.
  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مددجویان زیر پوشش این نهاد سال گذشته در استان ۲۳۰۰ طرح اشتغالزایی با ۲۸۰ میلیارد ریال اجرا کردند.
  رحیمی‌نیا با بیان اینکه بدون همکاری بانک‌ها هیچ رونقی در اشتغال ایجاد نخواهد شد افزود: تعامل دو سویه بین بانک‌ها و نهاد کمیته امداد در اعطا و بازپرداخت تسهیلات می‌تواند زمینه اشتغال را فراهم کند.
  وی،افزود: در شهرستان کهگیلویه سال گذشته ۴۷۵ طرح اشتغالزایی با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال اجرا شد که ۱۸ درصد کل پرداختی استان بوده است.
  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کمیته امداد شهرستان کهگیلویه در اجرای طرح‌ها به خوبی عمل کرده و به جز بانک تجارت بانک‌های عامل همکاری خوبی در پرداخت تسهیلات داشته‌اند.
  رحیمی‌نیا افزود: از ۲۹ سهمیه این بانک در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد،تنها هشت مورد پرداخت شده است.
  وی با اشاره به روند اشتغالزایی در کمیته امداد تصریح کرد: در مرحله نخست از بین مددجویان متقاضی وام،استعدادیابی انجام و در راستای علاقه و انگیزه آنان کلاس آموزشی برگزار می‌شود.
  رحیمی‌نیا تصریح کرد: ۹۰ درصد طرح‌های اجرایی این نهاد حمایتی بیمه اجتماعی می‌شوند.
  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با موفق خواندن طرح‌های مددجویان بیان کرد: حمایت کمیته امداد از مددجویان باعث شده است سالانه ۱۰ درصد به دلیل درآمدزایی بودن طرح‌ها و خودکفایی از چرخه حمایت خارج شوند.

  خبر 15 اردیبهشت 95 : ۲۹۰۰ طرح خوداشتغالی و مشاغل خانگی در گلستان اجرا شد

  ابراهیم باغبانی امشب در نخستین کارگروه اشتغال استان گلستان در سال ۱۳۹۵ اظهار کرد: در سال گذشته اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان به کمیته امداد امام خمینی از طریق منابع بانکی و صندوق اشتغال تخصیص پیدا کرد.
  وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان رتبه دوم کشور را در جذب منابع بانکی کسب کرده است از همکاری بانک‎ها در این زمینه قدردانی کرد.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان، نقش کاریابی‎ها را در ایجاد اشتغال مهم خواند و تصریح کرد: ۶۵۰ نفر از طریق کاریابی‎های استان ایجاد اشتغال شد.
  باغبانی با اشاره به اینکه در زمینه توسعه فرش تمرکز جدی داریم، تأکید کرد: تجاری‎سازی و اقتصادی کردن فرش در دستور کار کمیته امداد امام خمینی استان گلستان قرار دارد.
  وی افزود: حدود ۳۰ روستا در استان شناسایی شدند دختران ترکمن که فرش‎بافی بلد بودند به سمت اقتصادی کردن فرش و ریزبافی هدایت شدند که در این زمینه کارگاه فرشبافی در شهرستان‎های گنبدکاووس و آق‎قلا راه‎اندازی شده و حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر مشغول به کار شدند.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان گفت: برخی افرادی که برای آنها مشاغل خانگی ایجاد شده است ۳۰ الی ۱۰۰ نفر به صورت غیرمتمرکز زیرمجموعه دارند.
  باغبانی با اشاره به اینکه استعدادیابی ۵۲ هزار خانوار معیشت‎بگیر زیرپوشش در دستور کار است، افزود: این مهم حداکثر تا پایان خردادماه نهایی می‎شود.
  وی بر لزوم پشتیبانی از طرح‎های اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی گلستان تأکید کرد و گفت: این نهاد در پوشاک استان می‎تواند نقش جدی ایفا کند برخی فرصت‎ها در استان وجود دارد که با حمایت استانداری قابل توسعه است.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان افزود: ماده قانونی در راستای حمایت از مشاغل خانگی و اشتغال با مصوبه مجلس شورای اسلامی وجود دارد که باید بازارچه‎هایی راه‎اندازی شود در قانون به شهرداری‎ها تکلیف شده تا زمینه‎های این مهم را اجرا کنند در حالیکه هنوز این قانون اجرایی نشده است.
  باغبانی بیان کرد: سالانه ۷۰۰ میلیون تومان حق نظارت اجرای طرح‎های کمیته امداد است که حداکثر پِرت اجرای پروژه‎ها ۱۵ الی ۲۰ درصد است.
  وی تشریح کرد: ۲ هزار و ۹۰۰ طرح در استان گلستان مورد نظارت قرار می‎گیرد تا این طرح‎ها با شکست مواجه نشوند.

  خبر 15 اردیبهشت 95 : اجرای بیش از ۳۷۰۰ طرح خودکفایی توسط کمیته امداد لرستان

  جاسم محمدی فارسانی ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به موفق بودن بسیاری از طرح های خودکفایی برای ایجاد اشتغال در بین مددجویان، گفت: سه هزار و ۷۹۶ طرح خودکفایی و اشتغال با اعتباری بالغ بر ۴۴۷ میلیارد و ۹۱۳ میلیون ریال طی سال ۹۴ در لرستان اجرا شد.
  وی ادامه داد: از این تعداد ۷۴۲ طرح با مبلغ ۱۰۷ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال از محل صندوق اشتغال نیازمندان، سه هزار و ۵۴ طرح با مبلغ  ۳۶۹ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال از محل قرض الحسنه بانکها به مددجویان جویای کار و نیازمند پرداخت شده است.
  محمدی فارسانی افزود: اجرای طرح های خودکفایی در راستای ایجاد انگیزه و امید در بین خانواده های نیازمند و تحت پوشش انجام می گیرد که خوشبختانه  سال گذشته در استان شاهد اجرای موفق این طرح ها بوده ایم.
  وی به مراحل اجرای طرح های خودکفایی اشاره و تصریح کرد: برای این هدف آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با شغل ارائه شده و نظارت بر طرح های خودکفایی نیز به طور مستمر برای بهبود وضعیت اشتغال مددجویان صورت می گیرد.
  وی گفت: این طرح ها در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدمات اجرا شده است.
  مساعدت مشاور ارشد معاون اول رئیس جمهور به مددجویان لرستان
  محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد استان لرستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت دیدارهای چهره به چهره مسئولان با مددجویان برای رفع نیازهای آنان ادامه داد: در این دیدار مشاور معاون رئیس جمهور ضمن سرکشی از وضعیت ۵ خانوار تحت حمایت، از نزدیک در جریان مشکلات و همچنین روند رسیدگی به وضعیت آن ها قرار گرفتند.
  وی بیان کرد: طی این دیدار مددجویان نیز به بیان مسائل و مشکلات خود پرداخته و خواستار رسیدگی و رفع آنها توسط دستگاه های ذیربط شدند.
  محمدی فارسانی با اشاره به ثمربخش بودن این بازدید برای مددجویان افزود: در این دیدار مهندس پالیزدار قول  مساعدت  از جمله اهداء کمک هزینه خرید مسکن به ارزش یک میلیارد ریال، خرید لوازم خانگی، لپ تاپ و وسایل ورزشی به مبلغ ۴۷۳ میلیون ریال، پرداخت هزینه های تحصیلی با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال، پرداخت بدهی معوق مددجویان به بانک ها به ارزش ۹ میلیون ریال، همچنین تقبل هزینه درمان دو نفر از مددجویان از صفر تا ۱۰۰و استخدام یک نفر از فرزندان مددجو از طریق استانداری به مددجویان داده که به‌زودی محقق خواهند شد.
  مدیر کل کمیته امداد استان لرستان اضافه کرد: در مجموع طی سفر روز گذشته معاون اول رئیس جمهور و بازدید مشاور ارشد وی از ۵ خانوار تحت حمایت مبلغ یک میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال به مددجویان مساعدت شده است.

  خبر 22 فروردین 95 :

  زمینه اشتغال ۶۰ درصد از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان مرکزی فراهم شده است.
  به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با اعلام این خبر گفت : اشتغال پایدار در راستای اقتصاد مقاومتی از مهمترین برنامه های کمیته امداد است.
  ناصری افزود : از ۴۲ هزار مددجوی استان برای ۲۸ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
  وی از بهره برداری از ۳۸ مرکز نیکوکاری در استان خبر داد و افزود : این مراکز با کمک مردمی و با هدف سرعت بخشیدن به خدمات مددجوایان ایجاد می شود .
  اکنون در استان مرکزی ۵ مرکز نیکوکاری دایر است.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه