جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • استخدام جدید شرکت نفت 96 | سال 1396

  مجموعه : استخدام جدید

  استخدام جدید شرکت نفت

  خبر ۹ دی ۹۵ : استخدام ۱۵۰ تن از نخبه‎های دانشجویان نفتی

  زنگنه همچنین درباره استخدام دانشجویان دانشگاه صنعت نفت گفت: باید این تفکر را که هر فردی در دانشگاه نفت درس می‎خواند، لزوما باید در دولت استخدام شود ؛ کنار بگذاریم، نمی توانیم این کار را انجام دهیم و در دولت نیاز نداریم

  وی ادامه داد : پیش تر تعدادی از نخبگان دانشگاه صنعت نفت را استخدام می کردند که این با مشکلات زیادی رو‎برو بوده است و ما برای ساماندهی این فرآیند اقدام کردیم و اجازه گرفتیم که نه تنها نخبه‎های دانشگاه نفت بلکه نخبه‎های دیگر دانشگاه‎ها را در صورت نیاز بدون آزمون کتبی با مصاحبه استخدام کنیم.

  وزیر نفت یادآور شد: امسال مجوز استخدام ۱۵۰ نفر را دریافت کردیم، سال آینده هم می توانیم برای تعدادی مجوز بگیریم، فرآیند استخدامی برای نخبه‎های دانشگاه نفت اکنون به جریان افتاده است، ۱۵۰ نفر را امسال و تعدادی را هم برای سال آینده استخدام می کنیم، اما همه به دنبال استخدام در دولت نباشند.

  زنگنه گفت : اگر فعالیت‎های نفتی در کشور جریان یابد و چرخش اقتصاد در کشورآغاز شود ما با کمبود نیرو هم رو‎برو می‎شویم، اینکه همه به دنبال استخدام در دولت و آب باریکه ای هستند به این دلیل است که هنوز شاهد چرخش جریان اقتصادی در کشور آن چنان که باید باشد، نیستیم.

  وی اعلام کرد: اگر ۵۰ میلیارد دلار در صنعت نفت کشور سرمایه گذاری شود که رقم دور از ذهنی هم نیست و با پنج تا ۶ قرارداد می توان چنین کاری کرد، ما برای این شرکت‎هایی که می خواهند در بخش نفت فعال شوند، با کمبود نیرو رو‌برو می‎شویم.

  وزیر نفت در باره تلاش‎ها برای زدودن فقر از چهره عسلویه، گفت: ما برای رسیدگی به شهرستان عسلویه و مردم آن منطقه بسیار تلاش کرده‎ایم.

  وی گفت : فعالیت‎هایی از قبیل محوطه سازی، ساخت پارک، مدرسه و حتی برگزار کلاس‎های کنکور برای بچه‎ها توسعه می یابد و دو سالی است که برای دانش آموزان آن منطقه کلاس کنکور برگزار می‎کنیم و این سبب بالا رفتن درصد قبولی آنان در کنکور شده، از این رو تعامل ما با مردم منطقه و شورای شهر عسلویه خوب است.

  زنگنه با اذعان و قبول اینکه جلوه‎های خشن فقر نباید در کنار تاسیسات نفتی باشد، گفت: در این باره با آقای رئیس جمهوری هم صحبت کردم و ایشان هم دستور دادند، از این رو مجوز گرفتیم که سه درصد هزینه‎های سرمایه گذاری را صرف بهبود اوضاع اجتماعی، فرهنگی و زیربناهای محیط اطراف تاسیسات نفتی کنیم.

  خبر ۱۱ مهر ۹۵: اعتراض جمعی از ایثارگران به وضعیت استخدامی در نفت

  ۵۰ نفراز ایثارگران شاغل در صنعت نفت در اعتراض به تبدیل وضعیت نشدن فرزندان شهدا و جانبازان از حالت قراردادی به رسمی بر اساس قوانین کشور در مقابل مجلس تجمع کردند.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ ۴۰ تا ۵۰ نفر از ایثارگران شاغل در صنعت نفت در اعتراض به تبدیل وضعیت نشدن استخدام جانبازارن و فرزندان شهدا و جانبازان از قراردادی به رسمی بر اساس قوانین کشور در مقابل مجلس تجمع کردند.

  بر اساس این گزارش، ایثارگران می‌گویند علیرغم آنکه سه سال از صدور مجوز استخدام و تبدیل وضعیت آنها به رسمی در وزارت نفت گذشته است اما وزیر نفت جلوی هر نوع تبدیل وضعیت را گرفته است. این در حالی است که تعداد زیادی از این ایثارگران همه فرآیند لازم را برای تبدیل وضعیت طی کرده، به عنوان نیروی رسمی سر کار رفتند و حقوق گرفتند اما به ناگهان همه سمت‌های شغلی آنها حذف شده است.

  گزارش فارس حاکی است ماده ۸ بند الف برنامه پنجم تصریحات مشخصی درباره وضعیت استخدامی ایثارگران اعم از فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و جانبازان در دستگاه‌ها دولتی دارد.

  بر این اساس، هیچ یک از ۳۰۱ نفری که در صنعت نفت مشمول این مصوبه هستند کمتر از ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کاری ندارند و حتی برای تعداد زیادی از آنها در سامانه جامع وزارت نفت شماره پرسنلی صادر شده است.

  یکی از این ایثارگران در گفت‌وگو با فارس گفت: ما جلوی مجلس با آقایان تاجگردون و حاجی‌بابایی صحبت کردیم که آقای تاجگرودن گفت که ما به وزارت نفت نامه‌ای زده‌ایم که این مشکل برطرف شود و آقای حاجی‌بابایی هم تأکید کرد که ما با وزارت نفت صحبت می‌کنیم و خبر آن را به شما می‌دهیم اما هیچ یک از این بزرگواران قول ۱۰۰درصدی به ما ندادند.

  وی ادامه داد: برای تبدیل وضعیت ما نیاز به گرفتن مجوز جدید از دولت وجود ندارد و مجوزهای مربوطه مدت‌ها پیش صادر شده است اما آقای زنگنه به ما می‌گوید که رئیس جمهور با استخدام ما موافقت نمی‌کند.

  بر اساس این گزارش این ایثارگران روز گذشته جلوی وزارت نفت تجمع کرده و با خالقی رئیس امور ایثارگران وزارت نفت و مشاور وزیر و وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت و اکبری رئیس کل دفتر وزارتی صحبت کرده‌اند.

  یکی از این ایثارگران به فارس گفت: آقای هامانه به ما گفتند که آقای زنگنه همه اختیارات را از ایشان گرفته‌اند و آقای اکبری هم با سه نماینده جانبازان، فرزندان شهدا و جانبازان صحبت کرد و فقط گفت که ما مباحث شما را به آقای وزیر منتقل می‌کنیم.

  به گزارش فارس، حذف سمت‌های مختلف در بدنه وزارت نفت باعث ایجاد مشکلات متعددی در وضعیت استخدامی کارکنان و همچنین دانشجویان بورسیه وزارت نفت و پذیرفته‌شدگان در آزمون‌های استخدامی شده است.

  خبر ۸ مهر ۹۵: استخدام نیروی غیر بومی در شرکت نفت خوزستان

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه به شرکت‌های نفتی ابلاغ شد مجاز به استخدام بیش از ۲۰ درصد نیروی غیر بومی نیستند گفت: کمک به رفع اساسی‌ترین مشکل خوزستان، اشتغال، از اولویت‌های مهم سفرم به این استان است.

  به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، مبادله تفاهم‌نامه توانمندسازی اقتصادی و محرومیت‌زدایی در استان خوزستان بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت و استانداری خوزستان شامگاه چهارشنبه به امضای طرفین رسید.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به محرومیت‌های استان از آغاز جنگ تحمیلی و اثرات و ویرانگری‌های بعد از آن مردم خوزستان را مصداق شهیدان زنده خواند و اظهار داشت: نبایستی بعد از جنگ نیز مردم خوزستان با مشکلات معیشتی دست به گریبان باشند و وضعیت حال حاضر اجحاف مضاعفی بر این استان بوده است.

  محمد مخبر اذعان داشت: باید جبران مافات شود و کمک به رفع اساسی‌ترین مشکل خوزستان، اشتغال، از اولویت‌های مهم سفرم به این استان است، محرومیت‌زدایی، انطباق با اقتصاد مقاومتی و عمران و سازندگی همچون احداث راه، مدرسه و بیمارستان از اهداف این تفاهم‌نامه است.

  وی تصریح کرد: ۲۰ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری شده که منجر به ایجاد ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار فرصت شغلی خواهد شد و همچنین در این راستا طی سفر خود به خوزستان به شرکت‌های نفتی ابلاغ شد مجاز به استخدام بیش از ۲۰ درصد نیروی غیر بومی نیستند.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با تاکید مجدد بر مساله اشتغال در استان به ویژه اندیکا، لالی، هویزه و دیگر نقاط که جزو نقاط محروم در کشور به حساب می‌آیند خاطرنشان کرد: مدیران نبایستی زمان کوتاه مدیریت خود را توجیحی بر عدم به انجام نرسیدن برنامه‌ها و ناتوانی در تحولات سازنده و آبادانی خوزستان بدانند.

  مخبر دزفولی بیان داشت: در راستای کاهش گرد و غبار و ریز گردها در استان مساحت ۲۰۰ هکتار از زمین‌های فاقد پوشش گیاهی جنگل‌کاری شده و مورد استفاده عموم قرار خواهد گرفت.

  وی قسمتی از پروژه‌های اقتصادی در تفاهم‌نامه را بدین قرار عنوان کرد: ساخت ۲ نیروگاه سیکل ترکیبی، پروژه فولاد جهان‌آرا در خرمشهر، کارخانه قند دزفول، تولید کاغذ از باگاس در شادگان، توسعه میدان نفتی یاران جنوبی، یاران مرکزی، مارون و کوپال خواهند بود.

  این تفاهم‌نامه در دو بخش “الف” شامل بخش‌های اقتصادی و “ب” شامل بخش اعتباری کوچک و زیر‌ساخت تنظیم شده است و طی نشست امشب مقرر شد تغییراتی در این بخش (ب) اعمال و فردا اصلاحیه مجددا به امضا خواهد رسید.

  خبر ۹ شهریور ۹۵ : کارکنان ممتاز قرارداد موقت در اولویت استخدامی صنعت نفت قرار می گیرند

  به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به اهواز، بیژن زنگنه، عصر امروز ( دوشنبه، هشتم شهریورماه) در حاشیه دیدار با مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و در جمع خبرنگاران با اشاره به این که استان خوزستان یکی از قوی ترین استانهای کشور در ساخت تجهیزات صنعت نفت به شمار می رود و در پساتحریم هم از تجهیزات این شرکتها استفاده می شود، تاکید کرد: وزارت نفت هیچ محدودیتی برای تامین انرژی صنایع انرژی بر خوزستان ندارد.
  وزیر نفت با بیان این که نفت می تواند موتور محرکه استان خوزستان برای خروج از وضع کنونی باشد، تصریح کرد: آینده امیدبخشی را برای استان متصور هستیم و همه عزمشان را برای بهبود زندگی مردم جزم کرده اند.
  زنگنه افزود: فضای سرمایه گذاری باید در استان فراهم شود و از فرصت پسابرجام برای توسعه صنعت نفت و پتروشیمی و همچنین نوسازی آنها بهره گیریم.
  وی همچنین به میدانهای غرب کارون اشاره کرد و با اشاره به آغاز توسعه این میدانها در چند سال گذشته، افزود: انتظار این است وضع مناطق محرومی که این میدانها در آن واقع شده اند با توسعه آنها و تاکید بر مسائل زیست محیطی بهبود یابد که وزارت نفت در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

  استخدام جدید شهریور 95 :

  آگهی استخدام یک شرکت نفتی در تهران سال ۹۵


  خبر ۳۱ مرداد ۹۵ : وزارت نفت امکان جذب ۳۰ هزارفارغ‌التحصیل را ندارد

  عبدالله سامری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرمشهر با اشاره به طرح سؤال از وزیر راه و شهرسازی در مجلس اظهار داشت: آقای آخوندی باید در مجلس درباره راه‌آهن خرمشهر که در مجلس نهم قول پیگیری آن را داده بود، پاسخ بدهد. جلسات متعددی برای این پروژه با منطقه آزاد اروند برگزار شد که منطقه آزاد اروند اکنون بودجه موردنیاز این پروژه را تأمین کرده اما راه‌آهن کشور ورود نمی‌کند.
  وی گفت: پل راه‌آهن خرمشهر برای تسهیل در تردد راه‌اندازی شد ولی افتتاح نشد این پروژه نواقص زیادی مانند روشنایی، دیوارهای پیش‌ساخته و پیاده‌روسازی دارد که به حال خود رهاشده است.
  سامری افزود: آقای آخوندی باید درباره عدم پیگیری موضوع لایروبی اروندرود هم پاسخگو باشد، آقای ظریف در بحث حقوقی و بین‌المللی پای‌کار است اما وزیر راه باید موضوع را با وزیر امور خارجه هم‌افزایی و پیگیری کند.
  عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که “موضوع رسیدگی به مطالبه فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در چه وضعیتی قرار دارد؟” اظهار داشت: در جلسه‌ای که اخیراً با آقای زنگنه در کمیسیون انرژی داشتیم موضوع بورسیه و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت را مطرح کردیم، وزیر در این جلسه گفت که فارغ‌التحصیلان نفت ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر هستند، وزارت نفت امکان جذب این میزان فارغ‌التحصیل را ندارد و باید این افراد در شرکت‌های اقماری تابعه وزارت و یا شرکت‌های خصوصی به‌کارگیری شوند.

  خبر ۲۷ مرداد ۹۵ : ورود کمیسیون آموزش به موضوع لغو استخدام دانش آموختگان نفت

  حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص موضع کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به لغو استخدام دانش آموختگان نفت و اعتراض این دانشجویان به این مساله گفت: مسائلی مانند مساله دانش آموختگان نفت در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی پیگیری می شود.
  وی ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به این مساله ورود کرده و آن را ارزیابی و بررسی خواهند کرد.
  به گزارش مهر، دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به موضوع لغو استخدام خود از طرف وزارت نفت، چند روزی است که مقابل خانه ملت تحصن کرده‌اند.
  آنها خواستار این مساله هستند که وزیر نفت به مطالبات آنان رسیدگی کند.
  فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت معتقدند که طبق آئین‌نامه این دانشکده، باید با شرط معدل و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت درآیند که در حال حاضر این روند متوقف شده است.

  خبر ۲۵ مرداد ۹۵ : وزارت نفت ظرفیت جذب یک دهم ۲۰۰ هزار فارغ‌التحصیل را هم ندارد

  به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، قاسم ساعدی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای پیگیری رفع مشکل دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت و حذف اولویت استخدام آن‌ها،  اظهار کرد: سه‌شنبه گذشته نزدیک پنج دقیقه با وزیر درباره تعهدات وزارت نفت در خصوص بورسیه‌های دانشجویی صحبت کردم که برای وزارت بار حقوقی دارد و اگر از بُعد عقلایی نگاه کنیم، کسی نمی‌تواند از زیر آن شانه خالی کند و دانشجویان حق دارند.
  وی افزود: تمام اعضای کمیسیون معتقدند که زنگنه باید هر چه سریع‌تر این مشکل را حل کند و در این راستا قولی داده شد که کمیته‌ای متشکل از اعضای کمیسیون انرژی و وزارت تشکیل شود و با بررسی وضعیت دانشجویان شیوه حل مشکل را به وزارت ارائه کند.
  نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع دیگری که مطرح شده واگذاری دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم بود، چراکه این دانشگاه، دانشگاه تخصصی نفت ایران است و تربیت نیرو برای حال و آینده امر اجتناب‌ناپذیری است؛ با اصرار اعضای کمیسیون تصمیم گرفته شد که دانشگاه به وزارت علوم واگذار نشود.
  ساعدی ادامه داد: امروز تعدادی از دانشجویان در مقابل درب مجلس تجمع کرده بودند؛ به نظر من این افراد باید حدود یک هفته تا ۱۰ روز به زنگنه مهلت دهند تا کمیته بررسی‌کننده را تشکیل دهد و ببینیم به چه نتیجه‌ای می‌رسد.
  وی در پاسخ به این‌که دانشجویان معتقدند که نباید تنها “تعدادی” از دانشجویان ممتاز جذب شوند، گفت: حق با دانشجویان است؛ برخی ممکن است جذب نشوند و کمیسیون نیز متوجه این مسأله است و اگر قرار باشد تعدادی از دانشجویان جذب شوند باید از طریق آزمون و تحت نظارت دقیقی باشد.
  این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این حال قسمتی از اظهارات وزیر جای تأمل دارد که می‌گوید بحث هزار یا ۲ هزار نفر نیست؛ بلکه هزاران دانشجو در سراسر کشور در لیست انتظار جذب قرار دارند و اگر فراخوانی اعلام شود، چندین هزار فارغ‌التحصیل این دانشگاه در کشور درخواست جذب دارند.
  ساعدی با بیان این‌که از بُعد قانونی و ردیف‌های حقوقی محدودیت جذب نیروی انسانی در وزارت نفت وجود دارد، عنوان کرد: باید حتماً به‌ترتیب اولویت‌ها شاخص‌هایی تعیین و بر اساس آن‌ها استخدام انجام شود تا حداقل از این وضعیت خارج شویم.
  وی گفت: توضیحات وزیر این ادعا را مطرح می‌کند که نزدیک به ۲۰۰ هزار فارغ‌التحصیل در سراسر کشور وجود دارد و اگر ۲۰ هزار نفر از این افراد بخواهند وارد وزارت نفت شوند، نه ظرفیت و نه مجوز قانونی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه نمی‌شود.
  نماینده مردم دشت آزادگان در خانه ملت اظهار داشت: بر این اساس لازم است که اولویت‌بندی انجام شود و با توجه به ترافیک فارغ‌التحصیلی در رشته‌های نفت جذب صورت گیرد. اگر واقعاً تعداد فارغ‌التحصیلان به این وسعت باشد، نمی‌توان چندین هزار نفر را به‌صورت یک‌جا جذب کرد. باید نهایت استفاده را از این استعدادها و توانایی‌های جوان برد و نباید آن‌ها را هدر داد، اما این استعدادها باید مدیریت شوند.

  خبر ۲۳ مرداد ۹۵ : قول مساعد زنگنه برای استخدام دانش‌آموختگان ممتاز دانشگاه صنعت نفت

  علی گل‌مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهارکرد: روز دوشنبه‌ای که گذشت طی یک جلسه اختصاصی با مسئولان ذی‌ربط وزارت نفت، مسائل و مشکلات پیرامون برداشته شدن اولویت استخدام دانشجویان دانشگاه صنعت نفت مطرح شد؛ سپس روز سه‌شنبه وزیر نفت در کمیسیون انرژی حضور پیدا کرد.

  وی افزود: از موضوعاتی که در جلسه روز سه‌شنبه در جمع اعضای کمیسیون، وزیر و معاونان وی مطرح شد، استخدام فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بود که در نتیجه آن آقای زنگنه نظر مثبت خود درباره اولویت استخدام دانشجویان ممتاز و دارای امتیاز و نمره بالای این دانشگاه اعلام کرد و قول داد که این موضوع حل شود. اکنون ما باید این موضوع را پیگیری کنیم.

  وی تصریح کرد: اعتقاد من این است که تحصیلکرده‌های این دانشگاه فرصتی برای کادر نیروی انسانی و مجموعه وزارت نفت هستند که می‌توان از آن‌ها به عنوان سرمایه‌های فکری تازه‌نفس بهره‌گیری کرد؛ این افراد می‌توانند در ارتقای بهره‌وری و راندمان صنعت نفت تأثیرگذار باشند.

  این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: اکنون باید منتظر بمانیم که بر اساس این پیگیری‌ها وزارت چه اقداماتی انجام می‌دهد. وزیر نفت همچنین عنوان کرده است که با قول مساعد موضوع را دنبال خواهد کرد.

  استخدام شرکت نفت بهران مرداد ماه سال ۹۵ :

  شرکت نفت بهران به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود از افراد متخصص، متعهد و با انگیزه از طریق برگزاری آزمون کتبی و یا مصاحبه عمومی، تخصصی و سنجش سلامت به صورت قراردادی و پیمانکاری با شرایط ذیل دعوت به همکاری می‌نماید.

  شرایط عمومی:

  متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
  متعهد و معتقد به نظام جمهوری اسلامی
  دارا بودن ملیت ایرانی
  داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت از آن (برای داوطلبین مرد)
  عدم همکاری و عضویت در گروه های غیر قانونی
  عدم تعهد خدمت در دستگاه‌ها، مؤسسات و شرکت‌ها
  برخورداری از سلامت جسمی و روحی و عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

  داوطلبین از تاریخ درج آگهی تا پایان روز ۹۵/۰۵/۱۲ فرصت خواهند داشت نسبت به تکمیل فرم درخواست همکاری اقدام نمایند.

  تمامی مراحل استخدامی (اعم از برگزاری آزمون و مصاحبه) و نتایج آن، صرفاً از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه و تماس تلفنی به داوطلبان واجد شرایط اعلام خواهد شد. لذا از هرگونه تماس تلفنی و مراجعه حضوری خودداری فرمائید.

  متقاضیان استخدامی باید صرفاً ساکن استان تهران باشند.

  در صورتی که این شرکت در هر یک از مراحل استخدام متوجه عدم صحت اطلاعات ثبت شده در سایت توسط داوطلب یا عدم تطبیق هر یک از شرایط اعلامی خود در آگهی، با شرایط واقعی داوطلب گردد، از ادامه فرآیند جذب ممانعت نموده و موضوع همکاری کن لم یکن تلقی می‌گردد.

  شایان ذکر است که فقط و فقط از ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۵/۰۲ کلیه ثبت نام ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

   برای مشاهده شرایط اختصاصی ( رشته ها و مشاغل ) هم می توانید فایل pdf را از اینجا دانلود کنید.

  و هم می توانید از عکس های زیر استفاده کنید.

  جهت ثبت نام اینجا کیلک کنید

  خبر ۲۶ تیر ۹۵ -تغییری در وضعیت استخدامی فارغ التحصیلان صنعت نفت ایجاد نشده

  به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در نامه ای، خواستار پوشش اخبار استخدامشان شده‌اند که متن نامه به شرح زیر است:

  الْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذا عاهَدُوا.(سوره بقره۱۷۷)
  نیکوکاران کسانی هستند که به عهد خود هنگامی که عهد بستند وفا می کنند.

  وزیر محترم نفت جمهوری اسلامی ایران
  جناب آقای مهندس زنگنه
  با سلام؛
  احتراما باستحضار می رساند، دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت پس از گذشت ۶ ماه از صدور ابلاغیه ٢٧ دی ماه سال ١٣٩۴، به شماره : ت ه م /۵٠۵٩٢۴ مصوبه ی شورای اداری و استخدامی وزارت نفت، مبنی بر تایید اولویت جذب دانش آموختگان ممتاز دانشگاه صنعت نفت و متعاقب آن به جریان افتادن روند استخدام ایشان، علیرغم گذشت مدت زمان  طولانی و پیگیری های مستمر، شاهد هیچ گونه تغییری در وضعیت استخدامی خود نبوده و مسئولین مربوطه در طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی تا کنون هیچ گونه جواب مشخص و قانع کننده ای در قبال این تاخیر و نابسامانی وضعیت موجود فارغ التحصیلان ارائه نداده و بلکه با بیان اظهارات خلاف قانون موجبات سردرگمی و دغدغه های بیشتر را به وجود آورده اند.
  با توجه به این که مجموعه دانشجویان دانشگاه صنعت نفت تنها به دلیل  تعهد وزارت نفت مبنی بر بورسیه و اولویت استخدام دانشجویان ممتاز، این دانشگاه را انتخاب نموده و با این پیش زمینه برای آینده خود برنامه ریزی کرده اند، برآن شدیم تا یک بار دیگر از وزیر نفت درخواست داشته باشیم دستورات لازم را جهت رفع مشکل ایجاد شده مبذول فرمایید؛ مشکلی که زندگی تعداد کثیری از جوانان و آینده سازان این صنعت را تحت تاثیر قرار داده و با حسن توجه شما در کمترین زمان ممکن قابل حل است.
  با توجه به نام گذاری سال ۱۳۹۵ از جانب مقام معظم رهبری  با عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” و اهمیت جایگاه نیروی انسانی متخصص و متعهد به عنوان یکی از ارکان مهم جهت تحقق شعار سال، امید است گام های موثری جهت رفع موانع موجود و اجرایی شدن قوانین مصوب با سرعت بیشتری برداشته شود. باشد که تحت مدیریت جنابعالی شاهد اجرایی شدن تعهدات وزارت نفت نسبت به دانشجویان بورسیه آن وزارت باشیم.
  و من الله توفیق
  دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت

  خبر ۲ تیر ۹۵ : ارایه پیشنهاد حدف شرط جنسیت در استخدام‌های وزارت نفت

  فاطمه تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا بااشاره به برنامه ریزی برای بکارگیری تواناییهای زنان در حوزه نفت گفت: دوره آموزشی مدیریت نفت با رویکرد جنسیتی ویژه زنان شاغل در صنعت نفت از فروردین ماه در دانشکده نفت آغاز شد و این دوره به مدت ۹ ماه برگزار می‌شود و ۳۰ تن از زنان فعال در شرکت پالایش و پخش و سایر شرکت‌های  صنعت نفت در آن شرکت کرده‌اند. در واقع وزارت نفت نخستین دستگاه اجرایی است که این دوره را ویژه زنان برگزار کرده‌ است.
  وی در ادامه گفت: در طرح ضربتی تربیت مدیران قسمت نفت که ۴۱ نفر از مردان شرکت کرده بودند، ۹ زن نیز امتیاز لازم را کسب کردند. این طرح در بالاترین سطح وزارتی برای تربیت مدیر برگزار شد. این زنان برای مدیریت پروژه‌های بزرگ دعوت به کار می‌شوند و نخستین فرصتی است که برای زنان در این سطح فراهم شده است. ما در حال رایزنی هستیم که از تواناییهای آنان در پروژه‌های بزرگ بهره برده شود.
  مشاور وزیر نفت در امور زنان گفت: به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم تا تا خرداد ۹۶ برنامه‌هایی را در حوزه زنان و خانواده اجراکنیم. به عنوان نمونه دوره ویژه توان‌افزایی شبکه مشاوران صنعت نفت را طراحی کردیم و قرار است به طور مستمر برای مشاوران اجرا شود.
  تندگویان افزود: سند توسعه مشارکت اقتصادی و اجتماعی در قسمت نفت نهایی شده بود و در قالب سند توسعه منابع انسانی صنعت تدوین می‌شود. مبحث زنان در بخشهای مختلف این سند ذیل ۷ هدف در نظر گرفته شده است.
  وی با اشاره به همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت در زمینه مناطق عملیاتی گفت: پنل خاص زنان را در این همایش برگزار و برنامه‌هایی در چهار محور بهداشت، آموزش، سلامت و توسعه اجتماعی برای جوامع محلی اجرا کردیم که در دستور کار چهار شرکت وزارت نفت نیز قرار گرفت.
  مشاور وزیر نفت در امور زنان افزود: نشست نقش زنان در حفظ محیط زیست و مصرف بهینه آب و انرژی برگزار شد و نشست‌هایی در ذیل کارگروه محیط زیست و کارگروه خانواده به شکل فصلی داریم و در کل شرکت‌ها این نشست‌ها اجرا می‌شود.
  وی با اشاره به اقدامات انجام شده  در بخش قوانین و مقررات گفت: پرداخت مستمری پس از فوت زنان شاغل به تصویب هیئت مدیره رسید و کمک مساعدت مادرانی که فرزند زیر شش سال دارند نیز به تصویب رسید و ابلاغ شد. اکنون در حال کار کردن روی تعلق گرفتن حق عائله مندی به زنانی که همسرشان این حق را دریافت نمی‌کنند و همچنین کارکنان دختر هستیم.
  تندگویان افزود: حذف شرط جنسیت از مراحل جذب تا استخدام و تغییر وضعیت به غیر از سکوهای نفتی و نوبت کاری را به وزیر نفت پیشنهاد داده‌ایم که مورد قبول واقع و ابلاغ شد.
  وی افزود: یکی از دستاوردهای ما حضور زنان در مناصب بالای مدیریتی وزارت نفت بوده است. به عنوان نمونه فرناز علوی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره شرکت ملی پتروشیمی و  مرضیه شاهدایی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شدند

  خبر ۲۶ خرداد ۹۵ : استفاده از بازنشستگان در وزارت نفت ظلم به جوانان است

  نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه باید بازنشستگان وزارت نفت از این مجموعه کناره گیری کنند، گفت: استفاده از بازنشستگان در این وزارتخانه ظلم به جوانان است.
  به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مرم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در نشست علی امروز  پارلمان طی سخنانی پس از گزارش  وزیر نفت، اظهارکرد: مسئله قراردادهای جدید نفتی در شرایط پسابرجام با حواشی روبه‌روست که احتمال می‌رود نقض قانون اساسی و زیر پا گذاشتن حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را در پی داشته باشد.
  وی افزود: قراردادهای چند ۱۰ میلیارد دلاری دولت با کشورهای غربی ملاحظات بسیاری را دارد که خطر در معرض تهدید قرار گرفتن تولید ملی و تبدیل شدن بازار ایران به یک بازار مصرفی برای کمپانیهای غربی را در پی دارد و ما باید در این سرمایه‌گذاریها زیر ساختهای عمرانی را به طرف منافع ملی کشور و اقتصاد مولد پیش ببریم.
  این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: تغییراتی که در سیستم پرسنلی وزارت نفت و شرکتهای تابعه رخ داده و پرسنل از پیمانکاری به قرارداد موقت تغییر وضعیت پیدا کردند که این امر مقداری ترس و  دلهره در میان کارمندان شریف ایجاد کرده است که بی ثباتی شغلی را برایشان ایجاد کرده و در معرض خطر قرار گرفته‌اند.
  نوروزی در انتهای سخنان خود، تصریح کرد: استفاده از بازنشستگان در شرکتهای تابعه وزارت نفت ظلمی نابخشودنی بر جوانان است، کسانی که کار کردند و توان خود را پشت سر گذاشتند باید کنار روند و از جوانان به جای آنان استفاده شود.

  خبر جدید فروردین ماه 95 :

  دکتر عباس هلالی‌زاده با بیان این‌که وزارت نفت طی ابلاغ آئین‌‌نامه‌ای حدود 3، 4 ماه پیش بطور رسمی به دانشگاه اعلام کرد که از این پس هیچ‌گونه تعهد استخدامی به دانشجویان ورودی این دانشگاه داده نشود، اظهار داشت: وزارتخانه عنوان کرده است که ما نمی‌دانیم 4 سال آینده و در زمان فارغ‌التحصیلی این دانشجویان به چه تعداد نیرو در بخش‌های مختلف نیاز داریم، بنابراین از اکنون تعهدی برای وزارت و امیدی برای عده‌ای از دانشجویان ایجاد نشود.

  وی تصریح کرد: پس از فارغ‌التحصیلی قطعاً وزارت در هر بخش از میان فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه‌ها اقدام به جذب نیرو خواهد کرد اما شرایط جذب برای دانش‌آموختگان همه دانشگاه‌ها یکسان خواهد بود و از این به بعد وزارت نفت هیچ‌گونه سهمیه استخدامی برای هیچ‌کدام از دانشگاه‌های کشور نخواهد داشت.

  هلالی‌زاده درباره این‌که آیا رتبه‌بندی دانشجویان این دانشگاه به رده‌های A و B نیز به تبع این تصمیم حذف خواهد شد، اظهار داشت: این رتبه‌بندی برای پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی برقرار شده است و از این پس نیز انجام می‌شود اما برای استخدام نیست؛ در واقع تنها بندی که از آئین‌نامه آموزشی دانشگاه حذف شده، تعهد استخدام است و سایر موارد به روال گذشته برقرار خواهد بود.

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعت نفت با بیان این‌که بر اساس اعلام وزارت مشکل استخدام دانشجویان ورودی سال‌های گذشته رفع شده است، افزود: وزارتخانه عنوان می‌کند که آنچه را قبلاً در دفترچه به دانشجویان تعهد شده است، تقبل می‌کند اما اعلام کرده که از این پس قولی برای استخدام به دانشجویان داده نشود.

  وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در دفترچه‌های کنکور امسال، برای همه داوطلبان ورود به دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی این موضوع درج خواهد شد که دانشگاه برای ورودی‌های سال 95 به‌ هیچ وجه تعهد استخدامی ندارد؛ البته در حال حاضر تقریباً هیچ ارگانی در کشور مانند آنچه 20 سال پیش مرسوم بود، تعهدی برای استخدام نمی‌پذیرد.

  خبر 12 فروردین 95 :

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: تشکیل وزارت انرژی هم‌اکنون به صورت ایده در دولت مطرح شده ولی امکان شکل‌گیری این وزارتخانه امکانپذیر نیست.
  علی مروی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تشکلیل وازتخانه انرژی اظهار داشت: این موضوع هم‌اکنون به صورت  ایده دولت در دولت مطرح شده به طوری که ادغام وزارت نیرو و نفت و تشکیل وزارت انرژی در دولت قبل مطرح بود ولی  تصویب نشد و فعلا این طرح به عنوان ایده مطرح است.

  وی با بیان اینکه در دولت قبل که میرکاظمی وزیر نفت بود ادغام این دو وزارتخانه مطرح شده بود افزود: آن زمان احمدی نژاد نامه ای نوشت که ادغام این دو وزارتخانه صورت بگیرد اما به تصویب نرسید.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز با تاکید براینکه ادغام صنعت و معدن و تجارت نیز اشتباه بود گفت: بجای ادغام این وزراتخانه‌ها باید به بخش خصوص واگذار کرد.
  نماینده مردم مشهد در خصوص انحلال بنیاد مسکن نیز خاطرنشان کرد: انحلال بنیاد مسکن نیز به صورت ایده است که باید لایحه شود و به مجلس بیاید تا مورد بررسی قرار گیرد ادغام دو وزارتخانه نیرو و نفت جای بحث دارد وزارت نیرو بسیاری از وظایف در اختیارش است که باید این مسئولیت ها واگذار شود.

  مروی در خصوص تعلل وزارت نفت برای استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه، گفت: وزارت نفت به خصوص زنگنه وزیر نفت، معتقد است ما نیروی مازاد داریم و مجلس می گوید این تعداد در مجموعه وزارت نفت عددی به حساب نمی آید.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وزیر نفت به دنبال راهکاری برای حل این مشکل  است چرا که قانون مشخص کرده  برای استخدام نیروهای جدید باید مجوز داشته باشند و وزیر به دنبال گرفتن مجوزهای لازم و حل مشکل معترضان است.

  وی افزود: جذب نیرو هم‌اکنون به تدریج در وزارت نفت انجام‌  می‌شود بنابراین کسانی که معترض هستند می‌توانند مشکلات خود را به کمیسیون انرژی مجلس ارائه و در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

  مروی در ادامه با اشاره به دیپلماسی ضعیف دولت در ایجاد کاهش قیمت نفت گفت: دیپلماسی قطعا موثر است و وزارت خارجه در رابطه با نفت باید جدی تر باشد، اگر دیپلماسی قوی باشد در افزایش قیمت نفت اثر دارد و اگر ضعیف باشد به کاهش قیمت نفت می انجامد.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه