جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • استخدام جدید سازمان میراث فرهنگی 96 | سال 1396

  مجموعه : استخدام جدید

  استخدام جدید سازمان میراث فرهنگی

  خبر ۲۵ مرداد ۹۵ : اشتغال ۱۴۰هزار زن در اولویت سازمان میراث فرهنگی

  زهرا سادات احمدزاده  در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: فرصت های شغلی با ارائه تسهیلات کم بهره و برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه فعالیت های گردشگری و صنایع دستی برای بانوان کشور فراهم می شود.
  وی با تاکید بر همکاری استانداری های در شناسایی فرصت های اشتغالزایی بانوان تصریح کرد: فرصت های شغلی باید متناسب با توانمندی و ظرفیت های هر استان فراهم شود.
  احمد زاده تصریح کرد: رویه های آموزشی باید به گونه ای باشد که پس از دوره های آموزشی افراد بتوانند به طور مستقل جذب بازار کار شوند.
  مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اشتغال ۷۵ درصدی بانوان در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: درحالی که زنان بخش قابل توجهی از فعالیت های حوزه صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند اما این مهم به سبب نبود بازار فروش و عرضه محصولات نتوانسته در ارتقای وضعیت فعالان این حوزه نقشی ایفا کند.
  احمد زاده ادامه داد: یکی از مهمترین چالش های موجود در خصوص فعالیت بانوان در حوزه تولیدات صنایع دستی نبود بازار فروش است و چنانچه بخواهیم در راستای ارتقای وضعیت زنان و توانمندسازی آنها گام برداریم باید در خصوص رفع این چالش بیش از پیش تلاش کنیم.
  وی با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به حوزه زنان خاطرنشان کرد: رویکرد دولت به حوزه زنان مثبت است و این موضوع در حفظ و ارتقای منزلت زنان در جامعه و خانواده نقش بسیار مهمی دارد.

  خبر ۹ خرداد ۹۵ : میراث فرهنگی باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اقدام کند

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ فرج الهی در بازدید از موزه مردم شناسی جنوب سهند عدم اختصاص بودجه برای تعمیر و نگهداری این موزه را عاملی بر وضعیت فعلی اعلام کرد و گفت:برای بهبود نسبی شرایط فعلی بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار نیاز است.
  وی وجود نم در بنای ساختمان حمام مهر آباد را عمده ترین علت ریزش پایه های این مجموعه و آسیب دیدن تجهیزات به نمایش گذاشته شده ذکر کرد و گفت:کارشناسان سازمان میراث فرهنگی باید با علت یابی دقیق در جهت تعمیر این بنای قدیمی تلاش و شهرداری نیز قسمتی از هزینه های تعمیرات را تامین کند.
  فرماندار بناب با اشاره به بازدید ۱۴۰۰ نفر در دو ماه گذشته از این موزه گفت:دیدن تجیزات فرسوده برای علاقه مندان میراث فرهنگی مطلوب نبوده و نشانه کم توجهی مسئولین مربوطه به آثار گذشتگان است.
  فرج الهی افزود:کمبود نیروی انسانی دراداره میراث فرهنگی و گردشگری بناب را یکی دیگر از مشکلات این حوزه اعلام کرد و گفت:با توجه به وجود بیش از ۱۶۰ اثر ثبتی و دو موزه مردم شناسی جنوب سهند و صفویه در بناب نیروی انسانی موجود جوابگوی نیاز های اداره نیست.
  وی: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اداری و نیروی یگان حفاظت برابر چارت سازمانی اقدام کند.
  فرماندارهم چنین خواستار تعیین تکلیف کتب موجود در این اداره که در انبار و بدون رعایت اصول کتابداری نگهداری می شوند شد و گفت:در صورت عدم ایجاد کتابخانه تخصصی،کتب موجود برای استفاده محققان و پژوهشگران در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی قرار خواهد گرفت.

  خبر ۳ خرداد ۹۵ : ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی در حوزه میراث فرهنگی

  فرصت اشتغال برای ۱۲ هزار نفر در قالب فروشگاه های صنایع دستی در سال جاری ایجاد می شود. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به خبرنگار ما گفت: با توجه به  اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی در سال جاری به منظور برپایی فروشگاه های صنایع دستی برای ۱۲ هزار نفر، به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد. «مجتبی میرحسینی» افزود: این اعتبار از طریق ارائه تسهیلات به صنعت گران در حوزه صنایع دستی و همچنین خدمات گردشگری اعطا می شود که می توانند به منظور راه اندازی و یا گسترش کسب و کار خود، از آن استفاده کنند. وی ادامه داد: هدف از این کار در وهله اول بالابردن میزان تولید صنایع دستی بومی استان و در مرحله بعد، صادرات صنایع دستی به کشورهای دیگر است. وی با اشاره به این که سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری کشور انتخاب شده است، گفت: می توان از این فرصت برای بالا بردن ظرفیت ها و امکانات گردشگری و همچنین صنایع دستی استان استفاده کرد. وی خاطرنشان کرد: راه اندازی فروشگاه های صنایع دستی در محل های پربازدید استان که دارای مناطق تاریخی و یا طبیعی است، به تولید ثروت از طریق اقتصاد فرهنگی کمک شایانی می کند.

  خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۵ :  رشد ۱۴.۵ درصدی اشتغال بخش گردشگری گیلان

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: بیش از ۶۰۳۲ نفر در تاسیسات گردشگری استان گیلان اشتغال دارند که این رقم در مقایسه با سال ۱۳۹۲ رشد ۱۴.۵ درصدی را نشان می‌دهد.
  به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده گفت: با وجود محدودیت و تنگناهای اقتصادی که در کشور حاکم بوده، در سال ۱۳۹۲ بیش از ۱۲۰۲ واحد گردشگری با ظرفیت ۶ هزار و ۱۰۹ تخت و ۱۷ هزار ۹۶۲ تخت فعالیت داشته‌اند که این رقم در سال ۱۳۹۵ با یک رشد ۳۲ درصدی به تعداد ۱۸۲۹ واحد گردشگری با ظرفیت ۷ هزار و ۸۳۰ اتاق و با ظرفیت ۲۴ هزار و ۵۸۷ تخت رسیده است.
  علیزاده گردشگری را بهترین فرصت برای اشتغال دانست و گفت: در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان ۶۰۳۲ نفر شاغل هستند که این تعداد را ۴۹۲۶ نفر از آقایان و ۱۱۰۶ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
  وی تصریح کرد: از مجموع فعالان حوزه گردشگری ۱۳۳۲ نفر در هتل‌ها، ۱۳۶ نفر هتل آپارتمان‌ها، ۸۱۸ نفر در مجتمع‌های گردشگری،۲۷۱ در مهمانپذیرها، ۱۲۱۰ نفر در واحدهای پذیرایی بین راهی و سفره‌خانه‌های سنتی، ۲۰۲۰ نفر در خانه مسافرها، ۲۴۵ نفر در دفاتر خدمات مسافرتی استان به صورت مستقیم اشتغال دارند و این وضعیت در مقام مقایسه با سال ۱۳۹۲ یک رشد۱۴.۵ درصدی را نشان می‌دهد.
  وی حوزه صنایع دستی استان گیلان را یکی دیگر از بخش های تعیین کننده در بخش اشتغالزایی استان خواند که در حال حاضر در حدود ۱۸ هزار ۶۵۰ نفر دارای پروانه تولید هستند.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ابراز امیدواری کرد: با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استان گیلان ۳ هزار شغل به صورت مستقیم در بخش گردشگری ایجاد خواهد شد و این مهم ضرورت حمایت تسهیلاتی بانک‌ها را دارد.

  خبر ۲۸ فروردین ۹۵ : تهیه طرح ضربتی ایجاداشتغال با ظرفیت های میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

  رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طرح ضربتی ایجاد اشتغال با استفاده از ظرفیت های سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست تهیه است و ظرف دو ماه آینده این طرح به دولت و شورای عالی اشتغال ارائه می شود.
  [طرح ضربتی ایجاداشتغال با ظرفیت های میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دردست تهیه است]

  به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر در دیدار جمعی از مدیران ستادی، فرمانده و اعضاء پایگاه بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: امیدواریم با لغو تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه و سرمایه گذاری هایی که در حال انجام است، در سال ۹۵ شاهد رشد اقتصادی مطلوب در کشور باشیم.
  معاون رئیس جمهوری با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری، افزود: با توجه به اهمیت رونق اقتصادی در کشور، مبانی اقتصاد مقاومتی که در اسفند ماه سال ۹۲ توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است توسط مجموعه دولت و دستگاههای اجرایی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و پیگیری می شود.
  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: با برگزاری جلسات مکرر و اجرای طرح های کارشناسی شده، باور داریم که در آینده نزدیک شاهد تاثیرات مثبت این اقدامات خواهیم بود.
  سلطانی فر تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی نقش و جایگاه ویژه ای دارد، مسئولیتها و وظایف این سازمان به گونه ای است که در فرآیند توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی کشور، وظیفه و مسئولیت ویژه دارد.
  معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: با استفاده از این طرح و ظرفیتهای سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این سازمان در بخش اقتصادی و به ویژه برای حل مشکل معیشت و معضل اشتغال، کمک جدی و تاثیرگذاری به دولت خواهد کرد.
  وی ادامه داد: همه مدیران در تمامی بخش ها و استانها و همچنین بسیج و نیروهای دلسوز باید همت کنند تا با استفاده از ظرفیت طرح های پایدار و منسجم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، حل معضل اشتغال و رفع مشکل معیشتی، گام های اساسی برداشته شود.
  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه یادآور شد: با منابع کم و سرعت بسیار، می توان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشتغال ایجاد کرد این در حالی است که ایجاد اشتغال در سایر بخش های صنعتی به سرمایه های هنگفتی نیاز دارد.
  وی افزود: زمینه سازی اشتغال در صنایع دستی، اقشار ضعیف کشور را در بر می گیرد.
  معاون رئیس جمهوری در پایان با اشاره به ثبات و آرامش فعلی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نسبت به حرکت در مسیر درست و تحقق منویات مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرد.
  همچنین در این جلسه سرهنگ حسن اکبری فرمانده مرکز مقاومت بسیج و فخرالدین صابری دبیر ستاد اقامه نماز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سخنانی از اقدامات و فعالیتهای معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تقدیر و تشکر کردند.

  استخدام سازمان میراث فرهنگی, استخدام سازمان میراث فرهنگی, استخدام جدید

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه