جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • استخدام آموزش و پرورش سال 96 – 1396

  مجموعه : استخدام جدید , استخدام دولتی

  استخدام آموزش و پرورش سال 96, استخدام آموزش و پرورش 96, استخدام آموزش و پرورش سال 1396

  خبر 15 فروردین 96 :آموزش و پرورش سال ۹۶ نیز آزمون استخدامی برگزار خواهد کرد

  وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴ هزار میلیارد تومان به معلمان بدهکار هستیم که این مطالبات شامل پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته، حق‌التدریس معلمان رسمی، حق‌الزحمه تصحیح اوراق امتحانی و چندین مورد دیگر است.

  فخر الدین دانش آشتیانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: از ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و ۴ هزار میلیارد تومان آن همچنان باقی است.

  وی گفت: از شروع سال جدید با رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان صحبت کردیم و پیگیر مطالبات فرهنگیان هستیم.

  وی از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان سرانه برای مدارس در سال ۹۶ خبر داد و افزود: البته این سرانه جواب هزینه های مدارس را نمی دهد و با صرفه جویی از طریق ساماندهی نیروی انسانی و واگذاری اختیارات بیشتر به ادارات آموزش و پرورش استان ها باید این کسری را جبران کنیم.

  وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه امسال نیز با برگزاری آزمون استخدامی معلم جدید جذب خواهد کرد و با سازمان امور اداری و استخدامی مشغول مذاکره هستیم تا تعداد معلمان جذب شده از طریق آزمون استخدامی را مشخص کنیم.

  دانش آشتیانی افزود: پارسال قرار بود ۱۰ هزار معلم از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شوند که به دلیل داشتن حدنصاب در برخی رشته ها و استان ها نتوانستیم همه این افراد را جذب کنیم و امیدواریم امسال بتوانیم این تعداد را جبران کنیم.

  وی با اشاره به کمبود معلم در آموزش و پرورش گفت: هر سال تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته می شوند و ما با برگزاری آزمون استخدامی، جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و خرید خدمات آموزشی (به کارگیری نیروهای آزاد و حق التدریس) این کمبود را جبران خواهیم کرد.

  وی افزود: در بحث اجرای شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در آموزش و پرورش موضوع نیروی انسانی بسیار مهم است و ما باید نیرویی را تربیت کنیم که شایستگی های لازم را برای بازار کار داشته باشد.

  دانش آشتیانی گفت: شایستگی‌های هر فرد برای ورود به اجتماع و بازار کار در دوران کودکی و آموزش و پرورش عمومی شکل می گیرد و هر تولید کننده باید مهارت های لازم را برای تولید داشته باشد و این مهارت ها در دوران دبستان و مدرسه شکل می گیرد.

  وی افزود: سیاست آموزش و پرورش توجه به شایستگی ها و خلاقیت های دانش آموزان در ۹ سال اول تحصیل است و در ۳ سال آخر آموزش های تخصصی را پیش خواهیم گرفت تا دانش آموزان فارغ التحصیل بتوانند کارآفرین و دارای مهارت های لازم باشند.

  خبر 15 فروردین 96 : ایجاد تعادل بین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیازهای آموزش و پرورش

  نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد راهکار رفع نگرانی کمبود معلم در مدارس، افزایش تعداد دانشجویان و ایجاد تعادل بین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیازهای وزارت آموزش و پرورش است.

  داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه تغییرات دو سال گذشته وزارت آموزش و پرورش در حوزه بازنشستگی نیروهای انسانی و روند افزایش این مهم موجب نگرانی شده است، گفت: بر این اساس مسئولان باید در مقابل روند افزایش بازنشستگان، تعادلی بین نیروهای ورودی‌ و بازنشستگان بوجود بیاورند.
  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید کمبود نیروی انسانی را در درجه اول از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین کند، اظهار کرد: در صورت نیاز مجدد به نیرو می‌توان بر اساس قانون کمبودها را از طریق جذب نیروی حق التدریس رفع کرد.

  وی ضمن اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی مناسبی برای تامین نیروی انسانی در دستورکار قرار دهد تا در آینده با مشکل مواجه نشود، ادامه داد: یکی از راهکارها برای رفع این مهم، افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و ایجاد تعادل بین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیاز آموزش و پرورش است تا بتوان از بروز مشکل در آینده جلوگیری کرد.

  بررسی برنامه ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

  محمدی تصریح کرد: دستگاه عظیم آموزش و پرورش در حوزه ساماندهی نیروی انسانی قابل مقایسه با سایر وزاتخانه‌های دیگر نیست از این رو مسئولان این وزارتخانه برنامه مربوط به ساماندهی نیروهایشان را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کنند تا پس از بررسی، بتوان تعادلی در این عرصه ایجاد شود. نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتما در سال جاری طی جلسه‌ای با وزیر و معاونان آموزش و پرورش این موضوع بررسی خواهد خواهد شد تابتوان این مهم را برطرف کنیم.

  خبر 15 فروردین 95 : رفع ۴ مشکل حقوقی نیروی انسانی آموزش و پرورش استثنایی

  رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: سنوات ارفاقی معلمان طی سال‌های ۸۶ تا آخر ۸۷ را حل کردیم و برای سنوات ۸۸ تا ۹۱ هم مجوز کمیسیون اجتماعی دولت را گرفتیم که پس از تأمین اعتبار، اجرایی می‌شود.

  مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با بیان اینکه درباره مشکلات حقوقی نیروی انسانی این سازمان چهار مشکل داشتیم، اظهار داشت: عموماً پرسنل سازمان آموزش و پرورش استثنایی تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند اما ۴، ۵ هزار نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که تأمین اجتماعی زیر بار سنوات ارفاقی آنها نمی‌رفت.

  وی ادامه داد: این افراد به دیوان عدالت اداری شکایت کردند که برای هر نفر، رأی صادر شد تا تأمین اجتماعی سنوات را واریز کند و قرار است رأی کلی و جمعی صادر شود که این کار صورت گرفته است.

  قدمی به مشکل دوم اشاره کرد و گفت: سنوات ارفاقی معلمان طی سال‌های ۸۶ تا آخر ۸۷ را حل کردیم و برای سنوات ۸۸ تا ۹۱ هم مجوز کمیسیون  اجتماعی دولت را گرفتیم که پس از تأمین اعتبار، اجرایی می‌شود.

  رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص سنوات ارفاقی، گفت: هر سال خدمت، ضریب ۱.۲ می‌گیرد یعنی ۵ سال خدمت، ۶ سال حساب می‌شود؛ در حقیقت هر سال خدمت، ۷۲ روز به سنوات اضافه می‌شود و بر این اساس بازنشستگی زودتر اتفاق می‌افتد.

  وی اظهار داشت: مشکل سوم، تعدادی از پرسنل آموزش و پرورش استثنایی بودند که یک مدت تأمین اجتماعی بودند که تغییر صندوق داده و به صندوق بازنشستگی آمدند و کسورات به صندوق بازنشستگی آن زمان واریز نشده است.

  قدمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تعداد این افراد زیر ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر بوده است، افزود: این افراد ۴ سال تأمین اجتماعی بودند؛ این موضوع هم در حال حاضر پیگیری حقوقی می‌شود و ان‌شاءالله مسئله حل شود.

  وی به مشکل چهارم اشاره کرد و ادامه داد: به برخی گفته شده است که وقتی بازنشسته می‌شوند، ۴ میلیون تومان سهم دولت را به حساب بریزند تا حکم‌شان را بزنند که این به خاطر کمبود اعتبار بوده است؛ این مشکل را هم ما برطرف کردیم و پیگیری کردیم که دیگر انجام نشود.

  خبر 13 فروردین 96 : زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

  مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۶ دی ۹۵ اعلام شد و در این آزمون،‌ وزارت آموزش‌وپرورش به جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی پس از انجام مصاحبه علمی و گزینش اقدام کرد. با توجه به اینکه  تعدادی از ظرفیت‌های استخدامی آموزش‌وپرورش خالی ماند و مقرر شد تا این ظرفیت خالی تعیین تکلیف شود، لیست دیگری از سوی سازمان سنجش به آموزش‌وپرورش اعلام شد.

  برخی داوطلبان اعلام کردند که آخرین مرحله مصاحبه تکمیل ظرفیت نیز در اسفند سال ۹۵ انجام شد و از زمان اعلام نتایج اولیه حدود سه ماه می‌گذرد اما هنوز نتایج نهایی اعلام نشده است و حدود ۳۰ هزار نفر هر روز را در استرس و دلهره سپری می‌کنند که چه زمانی قرار است نتایج نهایی اعلام شود؟

  در همین رابطه سید حسن حسینی – مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تاخیر همراه شد اما تلاش می‌کنیم از نخستین‌ روزهای کاری سال ۹۶ بحث معرفی افراد تایید شده در مرحله تکمیل ظرفیت را به گزینش خواهیم داشت.

  وی افزود: پس از بررسی افراد توسط گزینش نتایج نهایی اعلام خواهد شد و دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان از اردیبهشت ۹۶ آغاز خواهد شد تا پس از پایان این دوره آموزشی بتوانیم در تابستان امسال آزمون جامع را برگزار کنیم.

  حسینی در رابطه با دلیل خالی ماندن ظرفیت‌ها گفت: برای برخی ردیف‌های شغلی داوطلب وجود ندارد یا نمره کسب شده کمتر از حد نصاب لازم است.

  اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال 95 :

  خبر 26 اسفند 95 : زمان اعلام نتایج نهایی استخدامی آموزش و پرورش

  اعلام نتایج نهایی استخدامی آموزش و پرورش در ۱۵ فروردین سال آینده و واریز شدن مطالبات حق التدریسی ها از جمله موضوعاتی بود که در نشست خبری معاون پژوهش،برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش استان مطرح شد.«خوش آینه» در جمع خبرنگاران گفت: طی سال جاری ۴۰۰ نیروی حق التدریس جذب کردیم و تنها مطالبات دی، بهمن و اسفند آن ها باقی مانده است که انشاءا… تا شنبه واریز خواهد شد.

  وی با اشاره به این که نتایج استخدامی های آموزش وپرورش ۱۵ فروردین ماه اعلام خواهد شد، افزود: از ۲۰ فروردین تا ۲۰ شهریور ماه سال آینده پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش دوره های لازم را فرا خواهند گرفت.وی با اشاره به این که طی مراحل نهایی آزمون استخدامی ۱۷۶ نفر وارد آموزش و پرورش خواهند شد، گفت: تا سال ۱۴۰۰، ۴۰ درصد نیروها بازنشسته می شوند و با بحران نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.به گزارش خبرنگار ما برگزاری جشنواره فیلم رشد در استان با رشد ۱۵ درصدی و مدرسه محور شدن برنامه های روز معلم از جمله مواردی بود که در این نشست عنوان شد.

  خبر 2 اسفند 95 : اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص تکمیل ظرفیت وزارت آموزش و پرورش در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۵ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش)

  بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبان متقاضی استخدام در وزارت آموزش و پرورش که در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۱ شرکت نموده‌اند، می‌رساند که به منظور تکمیل ظرفیت وتغییر حدنصاب علمی نتایج آزمون مجدداً مورد بررسی وکارنامه داوطلبان در سایت سازمان ‌سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبانی که درردیف معرفی شدگان قرار گرفته اند می‌بایست با توجه به مندرجات کارنامه وحسب مورد براساس توضیحات ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.

  کاربران عزیز سیستم کارنامه در سایت سازمان سنجش بروز شده است لطفا مجدد کارنامه خود را مشاهده نمایید.

  برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

  خبر بهمن 95 : خدمت سربازی طلاب در آموزش و پرورش

  ۵۰۰روحانی امسال با ورود به آموزش و پرورش خدمت سربازی خود را در این نهاد سپری خواهند کرد.

  به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزمهاباد، معاون امور استانهای ستاد همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش در جلسه امروز این ستاد درمهاباد گفت: با موافقت مقام معظم رهبری تا پایان امسال پانصد روحانی درکشور وارد آموزش و پرورش شده و دوره خدمت سربازی خود را در این نهاد سپری می کنند.

  حجت اسلام و المسلمین درودی همچنین از همکاری تخصصی روحانیون با آموزش و پرورش خبرداد.

  ماموستا سهرابی امام جمعه مهاباد هم در این جلسه حضور روحانیون در بدنه آموزشی کشور را امری لازم و ضروری دانست. حجت الاسلام موسوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت مهاباد نیز در این نشست کمک به جذب روحانیون در آموزش و پرورش را خواستارشد.

  شرایط عمومی استخدام آموزش و پرورش در سال 95 :

  – داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
  – اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  – التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  – دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت (مشروط به اینکه معافیت از خدمت نافی شرایط احراز مشاغل آموزش و پرورش نباشد(ویژه آقایان)
  تبصره: داشتن کارت معافیت دائم برای طلاب داوطلب آزمون استخدامی الزامی است.
  – عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
  – نداشتن سابقه محکومیت جزا ی موثر
  – دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی در یکی از رشته های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در این آگهی.
  – داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی حسن انجام وظایف محوله برای حرفه معلمی در رشته ای که استخدام میشوند (به استناد بند (ز) ماده  (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین نامهه اجرایی ماده مزبور که طبق ضوابط و مقررات آموزش و پرورش در مرحله مصاحبه استخدامی و انجام معاینات پزشکی مورد سنجش قرار میگیرد)
  – داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی  (آزمایشی، قطعی)، پیمانی دستگاه های اجرایی و یا بازخرید خدمت آنهاباشند.
  – نداشتن ممنوعیت از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضا یی و یا ذیصلاح.
  تذکر: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه داوطلبان زمان برگزاری آزمون ۲۱ / ۰۸ / ۱۳۹۵ و محاسبه سن آنها اولین روز ثبت نام ۱۸ / ۷ // ۱۳۹۵ میباشد .

  موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

  – الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان ۲۵ درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند، و رزمندگان با سابقه حداقل ششش ماه حضور داوطلبانه در جبهه از شرط حداکثر سن معاف میباشند .
  – ب) افراد خانواده معظ شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال .
  – ج) رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه.
  – د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات وو شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشتهاند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها .
  تبصره: احراز موارد مذکور در بندهای فوق براساس گواهی صادره از سوی مراجع و دستگاههای ذیصلاح و مسئول خواهد بود.

  استخدام آموزش و پرورش

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه