جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • اخبار استخدام جدید آموزش و پرورش اردیبهشت 95

  مجموعه : استخدام جدید , استخدام دولتی

  استخدام, آگهی استخدام, استخدام آموزش و پرورش, استخدام دولتی

  اخبار استخدام جدید آموزش و پرورش اردیبهشت 95

  خبر 1

  علی‌اصغر فانی در جمع خبرنگاران از برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه در سال جاری خبر داد و افزود: درخواست برگزاری آزمون استخدامی و جذب ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال کرده‌ایم و در تلاش هستیم در صورت تصویب نهایی آن زودتر از سال گذشته این آزمون برگزار شود.

  ۱۰ هزار دانشجو معلم نیز امسال از طریق آزمون سراسری دانشگاه ها وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند و پس از چهار سال تحصیل به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

  فانی خاطر نشان کرد: ۳۰ هزار معلم امسال از آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و برای جبران کمبود نیرو از معلمان بازنشسته با عنوان معلم حق التدریس استفاده خواهیم کرد.

  وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: نیاز آموزش و پرورش هر منطقه و استان به رشته های مورد نیاز از معلمان با توجه به نوع جنسیت آنها مشخص شده است و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی درصدی از مربیان پیش دبستانی نیز امسال به صورت حق التدریس مشغول تدریس خواهند شد.

  فانی به پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت: پاداش بازنشستگان فرهنگی سال ۹۴ پس از ابلاغ بودجه به دولت پرداخت خواهد شد.

  وی یادآور شد: پاداش پنج درصد از بازنشستگان فرهنگی سال ۹۳ نیز همچنان باقی مانده است که امیدواریم بتوانیم با تأمین اعتبار آنرا نیز به زودی پرداخت کنیم.

  خبر 2

  محمدحسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آمار مختلفی از تعداد معلمانی که از مهر امسال وارد مدارس کشور وارد می‌شوند، منتشر شده است؛ آمار دقیق آن چقدر است؟»، اظهار داشت: ترم‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان از بهمن‌ماه شروع می‌شد که پیگیری کردیم و از سال گذشته، ترم‌ تحصیلی از مهر شروع شده است.

  وی ادامه داد: ما برای اینکه اولین گروه فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بتوانند از مهر امسال وارد مدارس شوند، به سختی تأمین اعتبار کردیم و دو ترم تابستانی در سال گذشته و امسال برای حدود ۱۴ هزار دانشجومعلم که در «آموزش ابتدایی» تحصیل می‌کردند، برگزار شد.

  سلیمی جهرمی اضافه کرد: ۵ هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی نیز که دوره‌های آموزشی را از بهمن شروع کردند، از مهر امسال وارد مدارس می‌شوند.

  وی افزود: با در نظر گرفتن «فارغ‌التحصیلان تربیت دبیری ورودی سال ۸۸» و فارغ‌التحصیلان دانشکده تربیت دبیر شهید رجایی، در مجموع ۱۹ هزار معلم از مهر امسال وارد مدارس کشور می‌شوند.

  رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آیا امسال نیز آزمون استخدامی برگزار خواهد شد»، گفت: با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حال رایزنی هستیم تا ردیف استخدامی را بگیریم اما هنوز به نتیجه نرسیدیم.

  وی در خصوص رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۴ انجام شد و از سال ۹۵ نیز با تغییراتی و بر اساس نظام سنجش معلمان ادامه خواهد داشت.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه