جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • آموزش سریع توالت رفتن به کودک فقط در سه روز

  مجموعه : پزشکی و سلامت , سلامت کودکان

  آموزش توالت رفتن, آموزش توالت رفتن به کودک

  وقتی زمان آن رسید که به فرزندتان توالت رفتن را آموزش دهید، می‌توانید با یک برنامه درست و اختصاص تنها ۳ روز به این کار، خیلی سریع و آسان به هدفتان برسید. در این سه روز نباید برنامه پخت و پز یا نظافت خاصی بگذارید یا دوستانتان را به خانه دعوت کنید. از طرفی بهتر است پیشاپیش برنامه‌های مربوط به این سه روزتان را انجام دهید؛ یعنی خرید خود را انجام داده و غذاها را پیشاپیش آماده کنید. خانه را پیش از شروع آموزش تمیز کنید. خود را برای شروع بازی٬ نقاشی٬ تماشای کارتون و گذراندن زمان با فرزندتان آماده کنید.
  چیزهایی که نیاز دارید
  چند تی-شرت بردارید که می‌تواند ناحیه تناسلی کودک‌تان را بپوشاند. چرا؟ قرار است او به مدت سه روز حرکات کماندویی انجام دهد. فرضیه‌ی پشت این کار این است که او می‌داند پوشکی در کار نیست تا بخواهد در آن ادرار یا مدفوع کند٬ در واقع این نکته را باید برایش روشن کنید که باید باسن لخت و بدون پوشک خود را به دستشویی برساند. اما اگر این مسئله حس بدی به شما می‌دهد٬ استفاده از لباس زیر بدون زیرشلواری هم مشکلی نخواهد داشت. در طول فرآیند این تمرین شلوار پای بچه نمی‌کنیم چرا که می‌خواهیم ببینیم که چه زمانی خرابکاری می‌کند.
  صحبت از خرابکاری‌ها
  به هر حال بچه خرابکاری خواهد کرد؛ این بخشی از تمرین است. در واقع بچه‌ها از این تمرینات چیزهایی یاد می‌گیرند. این آموزش سه روزه برای دستشویی رفتن هیچ سنخیتی با تنبیه حین تمرین ندارد. شما خرابکاری او را تمیز خواهید کرد و به سادگی او را تشویق می‌کنید تا دفعه بعد این کار را در توالت انجام دهد.
  ذخیره‌سازی نوشیدنی‌ها
  در این سه روز٬ فرزندتان را تشویق کنید تا بیشتر از حد معمول آبمیوه بنوشد. این مسئله به وضوح باعث می‌شود که او بخواهد ادرار کند٬ و این همان چیزی است که شما به دنبالش هستید –‌آن حس٬ آن نیاز.
  روش‌های یادآوری ملایم٬ جواب می‌دهد
  اگر کودک‌تان بعد از نوشیدن یک قوطی آبمیوه به دستشویی نرفت٬ به او یادآوری کنید که حتما باید برود. و وقتی می‌گوید «نه»٬ و سر این حرف می‌ایستد٬ به او بگویید که فقط این کار را امتحان کند. به او یادآوری کنید که این فقط یک تمرین است٬ نه بازی. شما مربی او هستید.
  جایزه اهمیت زیادی دارد
  اگر فرزندتان علاقه‌ای به شیرینی و شکلات ندارد، بی‌فایده خواهد بود اگر به او بگویید برایش جایزه شکلات می‌خرید. بهتر است جایزه‌ای را که برایش در نظر گرفته‌اید از قبل تهیه کنید، تا وقتی کارش را درست انجام داد بلافاصله او را تشویق کنید. مسلما قرار نیست هر دفعه به او جایزه بدهید؛ چرا که جایزه فقط برای زمانی است که او در توالت ادرار می‌کند٬ نه روی فرش یا در شلوارش.
  خب٬ در اینجا نحوه آموزش ۳ روزه توالت رفتن به کودک را برایتان توضیح می‌دهیم:
  -وقتی فرزندتان سر صبح از خواب بیدار می‌شود٬ اول پوشک مرطوبش را عوض کرده و آن را دور بریزید. کاری کنید که کودک خودش پوشک را دور بریزد و با آن خداحافظی کند.
  -سپس یکی از تی-شرت‌های خیلی بزرگی را که خریده‌اید تنِ او کنید و برایش توضیح دهید که دیگر هیچ پوشکی در کار نیست که بخواهد در آن ادرار یا مدفوع کند٬ بنابراین باید آن را به توالت ببرد.
  -به او صبحانه و مایعات فراوان بدهید. بعد از آن٬ او را به سمت توالت هدایت کنید. بعد از نوشیدن آن همه مایعات٬ قطعا این یک حرکت موفقیت آمیز خواهد بود.
  -به سایر کارهایتان بپردازید٬ اما به خاطر داشته باشید داستان را به حال خود رها نکنید. یعنی با هم بازی کنید٬ تقاشی بکشید٬ کتاب بخوانید و کارتون تماشا کنید.
  -یک فنجان دردار آب دم دست کودک‌تان بگذارید. هر ۱۵ دقیقه یک بار او را به توالت هدایت کنید٬ این کار را باید تا سه روز انجام دهید.
  -بعد از صرف شام٬ هر نوع نوشیدنی و اسنک را تعطیل کنید.
  -پیش از خواب٬ آخرین مرحله‌ی توالت رفتن را پیاده کنید.
  -نیمه شب کودک‌تان را بیدار کنید تا به توالت برود.
  -این کار را در دو روز آتی هم انجام دهید.
  -اگر خرابکاری کرد عصبانی نشوید. هیچ مشکلی نیست. واکنش نشان ندهید تا بهترین و سریع‌ترین نتیجه را بگیرید.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه