جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • آموزش تصویری تزیین شمع سفره هفت سین

  مجموعه : عید نوروز 96, لحظه تحویل سال 96, اس ام اس و پیامک, تزیین سفره هفت سین, تزیین تخم مرغ 7 سین, سبزه نوروز, طرز تهیه شیرینی های جدید , ویژه ها

  آموزش تزیین شمع سفره هفت سین, تزیین شمع هفت سین, آموزش تزیین شمع هفت سین, شمع هفت سین

  هر سال رقابت شدیدی بین خانم ها بر سر چیدمان سفره هفت سین وجود دارد. در این رقابت آنها سعی می کنند به جای این که چیزهای تکراری که در همه  مغازه ها و بر روی هر سفره ای دیده می شود تا جای ممکن خودشان ابتکار به خرج دهند و حاصل دست خودشان را روی سفره هفت سینشان بچینند. اگر شما هم دوست دارید شمع های سفره هفت سین امسال را خودتان درست کنید ولی وقت و حوصله این را ندارید که بخواهید با آب کردن پارافین و این جور کارها درگیر شوید، در اینجا ایده هایی معرفی کرده ایم که به شما کمک می کنند به جای خریدن شمع های گران قیمت با استفاده از شمع های ساده و اضافه کردن برخی جزئیات به آنها به سفره خودتان زیبایی و تنوع ببخشید.

  1. مقواهای رنگی را به صورت نوارهای باریک برش داده  و مثل تصویر به شکل گل و شاخه های مقوایی درست کنید و روی شمع های ساده بچسبانید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  2. کامواهای خوش رنگی که با تزئین های سفره هفت سین شما هماهنگی دارند را دور شمع ها بپیچید و در بعضی جاها با فرو کردن سنجاق ته گرد در شمع ثابت کنید. بهتر است از کامواهای پولکی، پرزدار و یا زربافت دار استفاده کنید تا جلوه بیشتری به شمعتان بدهند.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  3. اگر در منزل گونی کنفی دارید تکه ای از آن را به اندازه مساحت سطح شمع ببرید و در صورت دلخواه به رنگ مورد نظرتان رنگ کرده و روی سطح شمع بچسبانید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  4. سطح شمع را با چسب چوب پوشانده و شمع را در اکلیل بغلطانید. اگر با بار اول کامل پوشیده نشد این کار را تکرار کنید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  5. نوارهای گیپور، که از خرازی ها با تنوع رنگ و طرح بسیار می توانید تهیه کنید، را روی لیوان های ساده شیشه ای بچسبانید و شمع هایی با اندازه متناسب درون آنها بگذارید. می توانید به جای گیپور چیزی شبیه به آن را قلاب بافی کرده و روی لیوان ها بچسبانید. اگر لیوانتان بلند است می توانید تنها لبه یا قسمت تحتانی آن و یا هر دو طرف آن را گیپور بچسبانید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  6. قرار دادن شمع ها در لیوان های پایه دار با ارتفاع های متفاوت و تزئین آنها به وسیله برگ گیاهان مختلف و یا گل ها بدین صورت نیز ایده خوب و بی دردسری است.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  7. تنبل های عزیز، از این ساده تر نمی شود! کافی است برچسب مورد علاقه خودتان را از فروشگاه های لوازم تحریر خریده و روی شمع ها بچسبانید!

  تزیین شمع سفره هفت سین

  8. این هم یک روش است دیگر! پیچاندن سبزیجات به دور شمع ها! البته انصافا زیبا شده است.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  9. این طناب های کنفی را می توانید از تمام خرازی ها به قیمت خیلی کم تهیه کند. کافی است آنها را دور ظرف یا لیوان شیشه ای مورد نظرتان بچسبانید و داخل آن شمعی با اندازه متناسب بگذارید. دورش را هم می توانید مثل شکل به سلیقه خودتان تزئین کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید طناب ها را در رنگ لباس (قابل تهیه از عطاری ها) به رنگ مورد دلخواهتان در بیاورید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  10. این ایده هم حسابی بهاری است. شمع را در ظرف شیشه ای ساده گذاشته دور آن را با نخ کنفی ببندید. سپس گلهای ریز طبیعی را در فضای بین نخ و شیشه بچینید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  11. سطح رومیزی های گیپور یا قلاب بافی شده که دیگر نمی خواهید را به طور کامل با چسب چوب آغشته کنید و روی سطح یک باد کنک باد شده بچسبانید و بگذارید تا خشک شود. سپس باد کنک را ترکانده و از آن جدا کنید. شمع را در ظرف بدست آمده قرار دهید. اندازه ظرفتان به اندازه رومیزی و میزان باد کردن بادکنک بستگی دارد.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  12. سطح شیشه های خالی مواد غذایی را باچسباندن  پارچه های توری و گیپور که در خانه دارید پوشانده و با مهره ها و گل های پارچه ای تزئین کنید و شمعتان را درون آن قرار دهید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  13. این هم یک مدل بهاری دیگر که نیازی به توضیح چندانی هم ندارد! کافی است دسته ای از گل ها یا گیاهان را با روبان های پارچه ای به دور شمع های ساده ببندید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  14. این نوار چسب های طرح دار را از برخی از لوازم تحریری های بزرگ می توانید تهیه کنید و به سادگی لیوان های شیشه ای ساده را با آنها به سلیقه خودتان تزئین کنید و شمع را داخل آن بگذارید.

  تزیین شمع سفره هفت سین

  15. این ایده هم خیلی جالب است. کافی است یک بسته پونز داشته باشید. می توانید از پونز های طلایی، نقره ای، رنگی و یا حتی از ترکیب رنگ های مختلف استفاده کنید.

  تزیین شمع سفره هفت سین
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه