جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • آتش سوزی در پتروشیمی بیستون کرمانشاه (عکس + اخبار جدید)

  مجموعه : اخبار , اخبار حوادث , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز

  پتروشیمی بیستون, پتروشیمی کرمانشاه

  ساعت حدود ۱۵ امروز جمعه پتروشیمی بیستون کرمانشاه دچار حریق شد و نیروهای امدادی و آتش نشانی سریعا به محل اعزام شدند.

  به گفته مسئولان این حریق در یکی از مخازن پتروشیمی بیستون اتفاق افتاده است.

  آتش سوزی در پتروشیمی بیستون کرمانشاه (عکس + اخبار جدید)

  مدیر عامل آتش نشانی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به محض اطلاع از این حریق نیروهای  ما برای اطفای آتش سریعا به محل اعزام شدند.

  حجت الله جهانبخشی گفت: ۵ دستگاه خودرو برای اطفای حریق به محل آتش سوزی اعزام شد و در حال اطفای حریق هستند.

  وی گفت: تا جاییکه در توان باشد برای اطفای حریق تلاش خواهیم کرد.


  مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه دقایقی پیش به شبکه خبر درباره آخرین اقدامات برای مهار آتش سورزی پتروشیمی بیستون توضیح داد و گفت: همه نیروی های آتش نشان و مسئولان با همه امکانات برای مهار این حادثه در تلاش هستند.

  وی افزود: با دستور استاندار، چهار استان همجوار، بعنوان استانهای معین، اعزام شده اند.

  مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه، در پاسخ به این پرسش که مدت زمان مهار آتش چقدر خواهد بود گفت: هم اکنون نمی شود مدت زمان تعیین کرد ولی حادثه در کنترل آتش نشانان است و امیدواریم، تا ۴ ساعت آینده آتش را مهار کنیم.

  وی درباره علت بروز حادثه نیز گفت: کارشناسان نفت و پتروشیمی در حال بررسی هستند از این رو امید می رود بتوانیم تا ساعتهای آینده آن را به استحضار عموم برسانیم.

  یکی از مخارن پتروشیمی بیستون حدود ساعت ١۵ امروز دچار حادثه شد.


  خاموش کردن آتش سوزی

  علی محمد بساق زاده گفت: دقایقی قبل با بسیج نیروهای آتش نشانی استانی، حادثه حریق یکی از مخزن پتروشیمی بیستون به طورکامل مهار و خاموش شد.

  بنابراین گزارش، از حدود ساعت 15 عصر امروز با انفجار مخزن 504 حاوی سوخت لایک، پتروشیمی بیستون کرمانشاه دچار آتش سوزی شد.

  پس از بروز این آتش سوزی، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی عازم کرمانشاه شد. شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: شاهدایی به منظور بررسی دقیق تر حادثه آتش سوزی در پتروشیمی بیستون عازم منطقه شد.

  مدیران ارشد استان کرمانشاه نیز برای بررسی دقیق حادثه به وجود آمده در پتروشیمی بیستون و نحوه مهار آتش جلسه فوق العاده ای را تشکیل دادند. همچنین با دستور استاندار، چهار استان همجوار، بعنوان استانهای معین، اعزام شده اند.

  بیش از 30 گروه آتش نشان برای مهار آتش سوزی و جلوگیری از سرایت آتش به هشت مخزن اطراف مخزن حادثه دیده و نیز پیشگیری از انفجارهای ثانویه به منطقه اعزام شدند.

  علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: مخزن لایت اند (LIGHT END) پتروشیمی بیستون عصر امروز (جمعه هشتم مرداد)به دلیل الکتریسیته ساکن داخل مخزن دچار حریق شد، که با اقدام به موقع نیروهای حاضر در محل، شرایط تحت کنترل و حریق در حال مهار است.

  مجتمع پتروشیمی بیستون در شمال شــرقی شهر کـرمانشاه و در زمینـی به مساحت 63 هکتــار واقــع شده است که تعداد 500 نفر از نیروهای متخصص و غیر متخصص در آن شاغل هستند . سرمایه گذاری ارزی این شرکت 113 میلیون یورو ، بعلاوه 817 میلیارد ریال است .خـــوراک این شرکت ، نفت سفید و بنزن است که نفت سفید آن به میزان 386 هزارتـن در سـال از پالایشگاه های کرمانشـاه و آبادان و بنزن به مقدار 19 هزارتـن در سال از سایـر مجتمع های پتروشیمی کشور تأمین خواهد شد. تولیدات نهایی این شرکت در سال عبارت است از : L.A.B   آلکیل بنزن خطیH.A.B   ،آلکیـلات سنگین و نرمال پارافین  است.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه